Pösö 406 HDI on jo puolimatkassa!

Matkamittarissa 249.000km.

Neljän (4) vuoden kuluttua pitäisi olla 500.000km täynnä!
71680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

nyt mittarissa 275000...hyvä auto ja antaa hyvät kyydit. No ei tuo naista korvaa ;)

Äänestä
  • Totta ei se naista korvaa, mutta olen miekin tyytyväinen 406hdi. Mittarissa n.370th onneks vielä pelittää. Se on totta, ettei pyyhkijän viikset nouse. Siihen olen jo tottunut ja onneks olen pärjännyt niiden kans.

    Äänestä

Ja tuolla matkalla on autosi hinnasta kadonnut jo 85 %! Mullakin OLI pösö 406 hdi GW, arvaa tuleeko toista? Joissakin autoissa pyyhkijätkin saa ylös, ja jakopää on ketjulla. Puhumattakaan monista muista vaivoista, joita saa kukin lukea peugeot foorumilta, jos jaksaa.

Äänestä
  • omani on ajettu 277 tkm (vm -00) ja siitä luvattiin vaihdossa yli 10.000 euroa. Eli sen olisi pitänyt maksaa uutena n. 67.000 euroa.

    Halpaa on ollut autoilu diesel-Pösöllä ja mukavuus kuuluu hintaan. Vikoja ei juuri mitään. 406 on paljon vähävikaisempi kuin esim. Avensis. Ja monta kertaa parempi ajaa.

    Kävitpäs provoilemassa.

    Äänestä

  • Oikea prosentti taitaa olla lähempänä 60:ntä?

    Ja kuka käskee ostamaan niitä autoja uutena ja sitten vielä luopumaan niistä, kun kalleimmat kilometrit juuri ajettu.

    Minä ostan käytetyn auton juuri tuossa vaiheessa...Tiedä vaikka ajelisin sun autoas, on muuten toiminut hyvin ;)

    Pyyhkijänsulkia ei tosiaan saa ylös, mutta en ole niitä aiemmissakaan autoissa nostanut, millään kelillä.

    Äänestä

  • olet vai mikä kirjoitti:

    omani on ajettu 277 tkm (vm -00) ja siitä luvattiin vaihdossa yli 10.000 euroa. Eli sen olisi pitänyt maksaa uutena n. 67.000 euroa.

    Halpaa on ollut autoilu diesel-Pösöllä ja mukavuus kuuluu hintaan. Vikoja ei juuri mitään. 406 on paljon vähävikaisempi kuin esim. Avensis. Ja monta kertaa parempi ajaa.

    Kävitpäs provoilemassa.

    Hullulla taitaa olla lukutaito olematonta, kirjoitinhan nettohinnasta :D

    Eihän sitä sanaa toki kaikenmaailman hullut ymmärrä.

    Helppoahan on toki hullulle tarjota vaikka 50 000 ko. autosta, mutteihan hullu osaa katsoa ostettavan auton hintaa;D

    Äänestä

nyt tuli pösöön 480tkm eikä mitään vikaa oo ollu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hujane kirjoitti:

Matkamittarissa 249.000km.

Neljän (4) vuoden kuluttua pitäisi olla 500.000km täynnä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu