porukoissa, kuten allaolevassa keskusteluketjussa kerrotaan? Täytyy muistaa, että Väinö Kuisman porukoihin aikoinaan menneet ovat olleet jo akjujaankin tunnevammaisia.
Onko Saarakkala
ollut Kuisman
5396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
sinä se
Jaaha, vai että niin! Eipä tarvitse paljon sitten arvailla, mikä koko Saarakkala on miehiään. Tunnearvoiltaan tasan taatusti häiriintynyt. Ja vielä PS:n varapuheenjohtaja.
Kuisma kuulemma aikoinaan leuhki hänellä olevan joku perussuomalaisissa, joka kertoo hänelle kaiken. Nyt se sitten ehkä selvisi, on arvattavasti kyseinenj Saarakkala.
Mistä muuten kaikki pölysakit ovat löytäneetkin Soinin porukoihin?
ollut Kuisman joukoissa, hänen poliittinen tulevaisuutensa on todella ankea.
Olen vertauskuvallisesti kassakappipoliitikko.
En ole perussuomalaisia. Minulla on omat ihanteeni ja oikeamielisyyteni. Poimin perusteita tältä palstalta, mutta en toimi tällä palstalla. Minulla on samakaltainen tähtäin kuin teilläkin, mutta suunta juuri päinvastainen. Minulla on omat taustajoukkoni, joiden välityksella levitän asiantuntemukseni kaikkien hienovaraisesti tulkittaviksi, joten minnuun Te ette pääsen pureutumaan.
Jos jatkatte linjallanne, tulette vetämään astinlautanne oman astinlautanne - jonka nuolette ensin itse.
Terveempää elämäntyyliä Teille toivottaen
VILMA
Janne Ahonen oli täyttänyt aikoinaan Kuisman kannattajakortin. Asia päätyi aina iltasanomien etusivulle asti. Siinäpä tähtiheki!