Oulun ulkomaalaiset?

Asuuko Oulussa paljon ulkomaalaisia, minkä maalaisia on eniten?
72200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

omin silimin maalaisia sekä ulukona että sisällä.
Tarkkana pittää olla jokkaisen!

Äänestä

että rautatieasemalla olisi nähty tummaihoinen henkilö, joka käyttäytyi niin kuin normaali ihminen! Eli ainakin yksi afrikkalainenko lie...

Äänestä

MIKSI se komeita miehiä käsittelevä vistini POISTETTIIN?!! eli komeista ulkomaalaisista miehistä ei ole koskaan haittaa!! muitakin viestejä näköjään häipynyt!

Äänestä
  • Joo komeita ovat ja tytöt käy kuumana. Tykkäävät tummista ulkomaisista miehistä ku lepertelevät ihania suomitytöille. Nehän on niin ihanan sosiaalisiakin toisin kuin suomipojat. Mutta ei siinä mitään, jos osaavat olla maassa maan tavalla ja kulttuuria kunnioittaa. Tytsyjen ois vaan hyvä muistaa, että niillä saattaa olla ehkä hieman eri käsitys miehen ja naisen tasa-arvosta sekä väkivallan käytön sopivuudesta parisuhteessa kuin meillä suomalaisilla. Jos eivät sopeudu niin heti takaisin laivaan opetuksena muille! Olen suvaitsevainen, mutta silti..

    Äänestä

juu jokainen on liikaa. pitäs hailuotoon tehdä siirtola kaikki sinne.

t- ooppera special-

Äänestä
  • Mieltä!

    Äänestä

Tulevat yhteiskunnalle aivan liian kalliiks.
Heidät pitäisi saada töihin,siivoamaan katuja jne...Liian heppoisin perustein saavat turvapaikan Suomesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hfkshk kirjoitti:

Asuuko Oulussa paljon ulkomaalaisia, minkä maalaisia on eniten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu