Miksi Suzuki on laadukkaampi kuin

Näin ainakin väitetään? Onko totta? Vai huijausta.
8873
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tuohan on melkein kuin "Miksi lihapullat ovat parempia, kuin jäätelö". Nälkä ratkaisee paremmuuden.

Äänestä

Typerää mollata laitteita niiden merkin perusteella.

Suzukin kohdalla ovat kyllä idiootit saaneet nenilleen muutamaan otteeseen, vaikkapa moottoripyöräkisoissa.

Muistaakseni Bemarin ja Suzuki Alton tehtaan ovat Intiassa naapureita.

Vaikka Daevoo-autojen merkki piti muuttaa täällä..silläkö se sitten parani..?

Äänestä

perusteella minäkin hukkaan heti kaikki kolme E 211 koppasta pois taxista ja ostan tilalle ainakin kymmenen Suzukia?

Ja ei muuta kuin rengeiltä täysiä kassoja odottelemaan!

(Korjauskuluthan jää täten vallan pois)

Äänestä
  • kymmenen Suzukia sulle kyllä niitä tarvii olla se kymmenen Suzukia aina yhtä Mersua kohti vähintään kun on laskettu että tojotaa ja bemariakin tarvii ainakin viisi kappaletta yhtä Mersua kohti...vähintään ! Katos ne kilometrit alkaa noissa mopoissa painaa niin äkkiä !

    Äänestä

  • riitä kirjoitti:

    kymmenen Suzukia sulle kyllä niitä tarvii olla se kymmenen Suzukia aina yhtä Mersua kohti vähintään kun on laskettu että tojotaa ja bemariakin tarvii ainakin viisi kappaletta yhtä Mersua kohti...vähintään ! Katos ne kilometrit alkaa noissa mopoissa painaa niin äkkiä !

    mersun omistajaa naurata. On se nyt helvetti liikaa, jos laatu rupee olee huonompi kuin itäblogin skodassa, jos näin on nii mitä helvettii mä olen mersusta sitten maksanu!

    Äänestä

  • huumoria tilanteesta, joka ei kirjoitti:

    mersun omistajaa naurata. On se nyt helvetti liikaa, jos laatu rupee olee huonompi kuin itäblogin skodassa, jos näin on nii mitä helvettii mä olen mersusta sitten maksanu!

    "itäblogin skodassa"?

    Mikä itäblogin maa kuuluu EU:iin ja NATOON:n ?

    Taitaa tää meitin oma suomimussukka olla niitä viimeisiä itäbloginmaita!

    Taas sai muuten tulli siipeensä kun yritti veroja maximoida noilla muuttoautoilla! Kun vaihtoehtona olisi ollut verottaa oikein.

    No pyöriihän vaara, että kaikki eivät "ilmoittaudu" vaatimaan sitä "muutamaa tonnia" takaisin. Sitähän tulli toivoo. Muutenhan tuollainen töppi hoidettaisiin viranpuolesta, mutta sehän olisi liian helppoa ja joutuisi oikein myöntämään virheensä.

    Äänestä

Miksi perunalimppu pilaantuu nopeammin kuin näkkileipä?

Näkkileipä kyllä kestää, mutta ymmärrät varmaan että niin ruossa kuin autoissakin on muitakin ominaisuuksia kuin kestävyys.

Äänestä

eiköhän se mersu oo laadukkaampi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mersu? kirjoitti:

Näin ainakin väitetään? Onko totta? Vai huijausta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu