Laitoin hakemuksen satasenlainaan torstaina. Tila on edelleen odottaa, eli en voi laittaa uutta hakemusta...kysyttyäni asiaa kahdesti sähköpostilla, en ole saanut kunnon vastausta. Viimeisin vastaus oli, että kaikki hakemukset käsitellään ja valittelivat, jos minulle ei myönnetty vippiä..miksiköhän tila on sitten edelleen odottaa!!? Käsittääkseni sitä ei ole käsitelty..samanlaisia kokemuksia muilla?
satasenlainasta
kille
51304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mullakin ollu odottaa tilassa jo aika pitkään...ja kun olen sähköpostilla kysellyt että kauan kestää ennen kun päätös tehdään niin vastaus oli vaan että "Kiitos yhteydenotosta ja hakemuksen käsittelemättömyyteen voi olla monta syytä. Palvelussa on ruuhkaa eikä kaikille voida lainaa myöntää."
Että näin...olisivat voineet jättää koko laina homman tekemättä kun kerta näin huonosti toimii, eikä kaikki edes välttämättä saa lainaa!!!!!!!!!!!
Joo, mustakin siinä on ristiriitaa, että jos hakemus viruu "odottaa"- tilassa, niin eihän sitä edes ole käsitelty. Mikäli lainaa ei voitaisi myöntää, pitäisi siellä lukea että "hakemus keskeytynyt" tms??????
Sama homma minulla, eipähän viiti enää tosta paikasta koettaa kerra eivät saa mitään aikaan, onnex on muitakin vaihtoehtoja...:)
Epätoivoisena laitoin viime viikolla hakemuksen"
Satasenlainaan. Ei kuulunut mitään n 2 vuorokauteen. Ei mitään. En laittanut viestiä uudestaan, en mitään, ja yhtäkkiä sitten 2 päivän päästä kännykässä oli viesti, että 100 e on nyt tilillä...
Siinä vaiheessa en sitä satasta enää odottanutkaan ja olin ottanut jo vipin muualta.
Sellainen tapaus tuo Satasenlaina.fi.
Lopettaisivat koko puljunsa.
Lähettivät mulle ensin 120e laskun ja sitten oma-aloitteisesti 110e laskun kun netissä oli lainaehdoissa mainittuna lainaa ottaessani 10e kulut..