Koiviston konklaavista on olemassa myös vaalikampanjaan liittyvää materiaalia. Timo Soini mainitsi sen televisiotentissä niin kuin Arto Lahtikin, joka kertoi sen moneen kertaan, mutta ei tehnyt siitä vaalivalttia. Pöytäkirja on olemassa ja siitä on tehty valitus kansallisten muutoksentekokeinojen tultua loppuun käytetyiksi Euroopan neuvoston ihmisoikeussopimusta tuomitsemaan oikeusistuimeen. On tietenkin selvää, että tätä asiaa ei mainita ainakaan nyt vaalikampanjan aikana, koska se osoittaa, että Halonen hyväksyy täysin Mauno Koiviston toivoman peittelyn. 81.175.152.26 17. tammikuuta 2006 kello 04.35 (UTC)
http://www.satanen.com/index.php?k=yleista&sivu=poytakirjat - Tietysti aihe on sellainen, että "Halosmyönteisen median" salailumentaliteetin ymmärtää..
http://www.satanen.com/index.php?k=yleista&sivu=poytakirjat - Tietysti aihe on sellainen, että "Halosmyönteisen median" salailumentaliteetin ymmärtää..
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.