Olen aina halunnut olla kaikista kaunein ja siksi sairastuin sh:oon. Olen kaikkea muuta kuin kaunis laihana ja harmaaihoisena mutta vihaan ulkonäköani läskinäkään! En tajua miten pääsen tasapainoon. Aina pitää laihduttaa vaikka tulen rumemmaksi ja rumemmaksi. Selvinä hetkinä tajuan että olin kaunis silloin kun olin normaalipainon ylärajoilla.
Kauneus turha tavoite
kiirafani
4905
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
miksi muut ihmiset ovat vartaloiltaan kauniita laihoina, mutta minä en?
missä vika?
Huooh, tuohon kun sais vastauksen :/
etkä myöskään koskaan voi olla kaikista kaunis. Kauneus on nimittäin katsojan silmissä! Se, mitä kukin pitää kauniina vaihtelee iän, sukupuolen , elämänkokemuksen, arvomaailman, kulttuurin ja monen muun asian perusteella. Vaikka millä mittarilla mitattaisiin aina löytyy kauniimpia mutta myös niitä vähemmän kauniita. Minulle ja toivottavasti myös sinullekin riittää, että on tarpeeksi nätti ja jokainen on jollakin tapaa kaunis. Ihminen, joka arvostaa itseään ja omaa terveen itsetunnon on aina kaunis; siihen kannattaa pyrkiä!
No et viittis aiheuttaa mulle enempää mielipahaa??
Tiedän että ei voi olla maailman kaunein mutta kelvollinen silti. Tiedän että turha pyrkiä mielettömään kauneuteen mut haluan olla edes niin kaunis kuin voin omasta mielestäni olla. Eli hyvä iho, kauniit pitkät hiukset (molemmat tuhoutuvat sh:n takia), kauniit hampaat (tuhoutuvat sh:n takia), litteä vatsa.