oikeesti, siis OIKEESTI 90% miehistä haluaisi perheensä, siis vaimo lapset kuolevan tai jotenkin muuten poistuvan hänen elämästään, HÄIRITSEMÄSTÄ sitä. Päätellen siitä s****sesta kitinän/valituksen määrästä mitä mieheltä tulee viikon aikana.
Miehet vihaavat perheitään
koettu on
173344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
mieheni kuuluu siihen 10%.
kuulun 10 %
..että 90% miehistäsi haluaisi päästä eroon perheestään.
Mistä helvetistä niin päättelet. Jos sun ukkos on sairas älä yleistä sitä kaikkiin meihin miehiin.
105% miehistä varmasti haluaisi päästä eroon siitä kitinästä/valituksesta mitä viikon mittaan tulee vaimon suusta. Kyllä se alkaa vituttaan hyvin nopeesti.
sillä se ongelma paranee. mies joka vihaa perhettään ei oo lapsiaan ansainnu. hommaat itselles tasapainoisen ukon lapsille isäpuoleksi.
Ei kukaan tasapainoinen mies huolisi aloittajan kaltaista katkeroitunutta idioottia.
Et sinä voi sanoa juuta etkä jaata kenestäkään pelkän kirjoituksen perusteella. Sitä paitsi jos mies on tunnevammainen sadisti niin kenellä tahansa naisella pimahtais elää sellaisen kanssa vielä kun lapsi kainalossa.
Luin ton ketjun läpi, ja en voi kuin ihmetellä! 3 naista ja kaikki noin katkeria. MISTÄ tuo 90%????
Kyllä on tautista puhetta, olisiko syytä mennä johonkin psykiatrian erikoislääkärille? Miehet rakastavat lapsiaan, siinä missä äitikin! Noin yleensä! Tämä oli kyllä tiukin provo, mitä olen lukenut... En huolisi tuollaista "äitiä" mistään hinnasta!!
kuolemaa toivo, vaikka välillä käyttäytyisivätkin niin kuin olisi parempi ilman näitä vastuita. Itteäkin kyllä ärsyttää se marttyyrimainen käytös, jos pyytää jotain tekemään perheen tai kotielämän hyväksi. Jotkut miehet vaan ovat omista kodeistaan oppineet sen tavan, että naiset hoitaa kodin ja lapset ja miehet tekevät mitä haluavat. Ja sitten annas olla jos oisitte vaikka viikon tai pari poissa, kyllä siellä varmaan alkais ikävä hiipimään miehenkin mieleen. Tai niin ainakin meillä. Vaikka ei haluaisi mielellään arkeen osallistua, niin ikävöi poikaa ja varmaan minuakin jo parin yön jälkeen. On kuulemma niin hiljaista kotona ilman meitä. Tiiä sitten voiko sille mitään tehdä muuta kuin purra hammasta ja kestää se rutina. Ja rutista välillä takaisin.
Ottakaa etäisyyttä toisiinne jos mahdollista. Jos ei muun niin lastenne takia. Mikäli tuollaisessa tilassa kirjoitellaan julkisille forumeille niin minkälaista on meininki kodin "rauhassa"?
Viikossakin ajatukset selkenevät jo kummasti.
miehet vihaavat rääkyviä pentujaan ja etenkin sitä ämmäänsä joka on lihonut sen väh.10 kg sen jälkeen ku ei ollut lapsia ja seksistä tai intohimosta ei tietoakaan.Miehet ne vaan kattelevat telkkaria ja ajattelevat lähinnä koko ajan että paasisipä vieraisiin painelemaan jotain hyvännäköistä naista...kun toi mamma ei oikein nappaa tossa vieressä enää..ja ne pennutkin kun vaan rääkyvät koko ajan.
Vastuuntuntoa,rakkautta,elämänrytmiä,... mitä olisin ilman perhettäni?
muttei halua panostaa niihin kun ne syntyvät. Kotiaskareet jää usein lapsineen kaikkineen naisille...mies kun muka maksaa kaiken..:(
Toivottavasti tähän tulee ajan kanssa asennemuutos..
meillä oli toisinpäin, vaimon piti päästä ulos joka viikonloppu kun koti niin ahdistaa, vaikkei mitään siellä tehnytkään. aina oli kumminkin naamaansa repimässä, kun en muka tehnyt kotona mitään. perkele olis pitäny olla tekemättä.
rakastaa, äidit kaiken pois lakaistaa...