Neitsythäkki

Hirsi Alin kirja

Kannattaa lukea Ayaan Hirsi Alin kirja, etenkin se uusi painos, johon Otava laittaa nekin rivit, jotka tippuivat pois ensimmäisestä painoksesta, missä Hirsi Ali, musliminainen, arvostelee Muhammedia perverssiksi. Muhammed meni 53-vuotiaana kihloihin 6-vuotiaan Aishan kanssa. Hirsi Ali kertoo naisen kokemuksella islamista. Hän pakeni Hollantiin pakkoavioliittoa ja asuu siellä nykyään ja on turvassa, koska hänellä on vartijat. Hänet uhataan tappaa koko ajan, koska hän arvostelee kriittisesti islamin epäkotia, naisten alistamista islamilla ja niin edelleen. Neitsythäkki, Otavan kirja, kannattaa lukea.

2

857

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannattaisi lukea

      Tiedätkö muita vastaavia kirjoja? Minua kiinnostaa juuri vastaavat kirjat.
      Luen juuri kirjaa Prinsessa Sultana ja sitä ennen luin Prinsessan tyttäret ja Prinsessa. Kirjat kertovat samasta naisesta Sultana Prinsessasta joka taistelee naisten epäkohtia vastaan muslimiuskonnossa.Yksi suuri asia mitä Sultana yrittää muuttaa on ympärileikkaaminen.

    • Ajatelkaa

      https://www.thereligionofpeace.com/attacks/attacks.aspx?Yr=2017
      Linkki islamin hedelmiatä tänä päivänä ja 270000miljoonaa tapettua ja vain 1500vuoden aikana uuden uskonnon aikana ,joka on yli voimainen leviämään väkivallan kautta .
      Suomalainen media ja vihervasemmisto äänessä loukkaa sanonnoilla normaalia historiaa tuntevaa ihmistä ja se vihapuhe-kortti jota viljellään joka paikassa .Eräs raiskatun tyttären äidin suru on puolet mediasta ja puolet itseteosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      548
      9130
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      165
      6264
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      378
      5316
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      70
      4798
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4421
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4083
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      207
      4026
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      103
      2094
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      114
      1548
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      53
      1086
    Aihe