Olen aikeissa hankkia tuon ymcon Agilityn joten siihen liittyen haluaisin mahdollisimman paljon tietoa kyseisestä kulkupelistä. Eli hyvät ja huonot puolet, kokemukset yleensä, mitä tarvitsee huomioida jne...
Lisäksi kiinnostaisi tietää että mitkä ovat ns. pakolliset kulut kun bensoja ei lasketa (eli käyttö, vakuutus, huolto) vuodessa! KIITOKSIA aivan sikana jo etukäteen vastauksestasi!!
T:uleva Kymcon tallin edustaja
Kokemuksesi Kymco Agilitystä
6
5462
Vastaukset 6
- STT
Jos olet yli 175cm, niin voipi olla sulle pieni ajoasennon kannalta. Selviää varmaan kun käyt pelejä katselemassa. Selkänoja on kiva oivallus, etenkin jos ajaa pidempään.Sivuseisontatuki on huonossa kulmassa,kaatuupi helposti. Kypärä mahtuu satulan alle,mikä on hyvä asia. Kiihtyvyys on laiskanlaista, kytkin ottaa kiinni liian alhaisilla kierroksilla. Asian voi korjata jäykemmillä kytkimenjousilla ja kevyemmillä variaattorin rullilla. 30-ylöspäin kiihtyvyys on ihan hyvä. Yhden kesän ajoilta ei mitään vikoja ole ilmennyt, siis pelittää niinkuin pitää.
Vakuutukset:Liikenne 114e,iso-kasko 151e,huolto 45-70e riippuen missä käyttää. Jos paikkakunnalla useampia kysele hintoja se kannattaa.
Öljynpaineen merkkivalo pyörästä puuttuu. Eivät varmaan ole katsoneet sitä tarpeelliseksi koska moottorin voitelujärjestelmä on aika yksinkertainen ja toimintavarma.
Peruspyörä ilman pikkuvikoja, aina on tultu takaisin kauempaakin. Halvempikin saa mutta se onkin toinen juttu.- VTT
Kiitoksia vastauksistasi... onko mahdollista saada s-postioisoitteesi jos tulee vielä jotain kysyttävää! Mukavaa että täällä liikkuu myös fiksuja ihmisiä jotka antavat hyviä vastauksia!!
=) - STT
VTT kirjoitti:
Kiitoksia vastauksistasi... onko mahdollista saada s-postioisoitteesi jos tulee vielä jotain kysyttävää! Mukavaa että täällä liikkuu myös fiksuja ihmisiä jotka antavat hyviä vastauksia!!
=)Hyvä jos tiedoista oli jotain hyötyä.
Kysy vaan, kerron jos asiasta jotain tiedän tai ymmärrän. - agility skootteri
Kaasutin reistaa,kuumenee jos ajaa täysiä pitkän aikaa,45 /h ei viritetty,korjaantuu hyvällä ajolla ja sammuttamalla kone hetkeksi.
Talvi käynnistys heikko,kellä ei, pyörittää ei starttaa.
Muuten hyvä edellinen sanili kiinaskootteri jossa vastaava tekniikka,heikko,kestävyyttä ei ollut.
Kaikin puolin hyvä ajettu 7500 km,ajattelin virittää tuleekohan sakkoa?!!!!
- kymcoilija
kannattaa ostaa kokemusta on ja on todella hyvä, ei ole ollut vielä mitään vikaa. suorituskykykin on vakiona ihan jees.
- ...
minun kymco oli kesä käytössä ihan hyvä mutta talvella niillä ei tee mitään mulla ei lähe käyntiin kun on yli 5 astetta pakkasta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä3441262- 54743
2 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk55738- 38725
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä152633Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa59606- 45604
Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma26591- 54562
- 42526