Missä ja minkälaisia kirpputoreja on Kemissä. Olen menossa sukuloimaan ja katsomaan samalla muutaman kirpputori jos löytyy. Vinkkejä kiitos !
Kemin parhaat kirpputorit
haeskelenko turhaan
98497
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jaa no tulipahan selväksi etten vaivaudu kemin kirppiksille. Ei tunnu olevan ainakaan sellaisia joilla voi käydä talvella.
kerkesit sukuloida, mutta Kemissä on viikkotori (kaupungintalolta merelle/etelään päin) ihan ok joskus. Vähän kämänen taas joskus. Torniossa on Tositori (alkon vieressä) tosi hyvä!
Voihan sitä sukuloida monestikin. Miten muuten auki mainostamasi viikkotori ja osoite käupungintalolta merelle päin ? kadunnimi kyllä helpottaisi olen lukutaitoinen.Kiitos menen katsomaan mitä löytyy.
Viikkotori, Keskuspuistok. 15-17, 94100 Kemi
Pelastusarmeijan kirppis, Valtak. 21-23, Kemi
Punainen kirpputori, Kauppak. 5, Kemi
Tositori, Lukiok. 2, Tornio
Kierrätyskeskus Rinkeli, Teollisuusk 8-12, Tornio
Lähetystori, Laivurinkatu, Tornio
Röda Korset Kupan, Tullgatan, Haparanda
viikkotori on ehdottomasti parhain!
Ja onko vuosien saatossa tullut uusia kirppiksiä?
Miltäs näyttää tämänhetkinen tilanne? Tän listauksen mukaan olisi aika hyvin lisääntynyt tarjonta:
http://www.kirpputorihaku.com/kirpputori/kemi
jes kyllä nyt kelpaa mennä kirppiksille. Ihanan avuliaita ootte te eihän noita vähän kulkeneet olisi mitenkään löytänyt ja ihan haaparantaa asti on osoitteita. Kiitos !
on kirppiksiä.