JOS ET OLE MENESTYNYT KOULUSSA-KATSO PEILIIN
JOS ET OLE MENESTYNYT TYÖELÄMÄSSÄ-KATSO PEILIIN
JOS ET OLE MENESTYNYT VERKOSTOMARKKINOINNISSA-KATSO PEILIIN. KAIKISSA NÄISSÄ TAPAUKSISSA SE SAMA
TOLLO SUA TUIJOTTAA. TÄÄLÄ RUIKUTTAA PATALAISKAT IHMISET JOTKA KADEHTIVAT NIITÄ JOTKA MENESTYVÄT. JA VIELÄ VINKIKSI PÄÄRUIKUTTAJILLE, JOS KÄYTTÄISITTE SEN AJAN MITÄ TÄÄLÄ KIRJOITTELETTE ESIM VERKOSTON RAKENTAMISEEN, OLISITTE EHKÄ VÄHEMMÄN KÖYHIÄ.
JOS ET OLE MENESTYNYT TYÖELÄMÄSSÄ-KATSO PEILIIN
JOS ET OLE MENESTYNYT VERKOSTOMARKKINOINNISSA-KATSO PEILIIN. KAIKISSA NÄISSÄ TAPAUKSISSA SE SAMA
TOLLO SUA TUIJOTTAA. TÄÄLÄ RUIKUTTAA PATALAISKAT IHMISET JOTKA KADEHTIVAT NIITÄ JOTKA MENESTYVÄT. JA VIELÄ VINKIKSI PÄÄRUIKUTTAJILLE, JOS KÄYTTÄISITTE SEN AJAN MITÄ TÄÄLÄ KIRJOITTELETTE ESIM VERKOSTON RAKENTAMISEEN, OLISITTE EHKÄ VÄHEMMÄN KÖYHIÄ.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Jos itse olisit menestynyt koulussa tietäisit mitä eroa on isoilla ja pienillä kirjaimilla.
TUNNUSTIT JUURI MENESTYMÄTTÖMYYTESI. ISOT KIRJAIMET SIKSI ETTÄ KAIKKI TOLLOTKIN OSAISIVAT LUKEA.
Mitä tuollainen MENESTYJÄ täällä valittaa muiden köyhyydestä? Eikö pisnekset sujukaan niin kuin piti?
Mutta ei sun auta täällä huudella vaan KATSO PEILIIN!!!
TOINEN PERSAUKINEN ILMOITTAUTUI
...ja mitään siitä ei jälkipolville jää, jos se kusettamalla on saavutettu.
SIKSIPÄ SINÄKIN KÄYT VAIN SOSSUSSA ?
Työskentelen kesäisin viisi kuukautta Porilaisella panimolla, talvisin yhden kuukauden. Tienaan sen verran että tulen toimeen koko vuoden, ainakin jos saan vielä ansiosidonnaiset päälle. Kelasta asumumistuki siihen päälle. Sossussa käymistä en paheksu ollenkaan. Tottahan kaikki mahdollisuudet on käytettävä. Jos vielä laittaa kaikki säästönsä sukanvarteen ja pitää tilinsä kuivana, voi saada sossusta ylimääräisen 200 euroa / kk. (Näin siis minä itse en tee, tuli vain mieleen että joku voisi tehdä... ;)
HYVINPÄ TUNNET YHTEISKUNTAMME EDUT ?
Todellisen menestyjän puhetta :D
Älä meille ala raivoamaan. Mehän varoitimme sinua jo alussa. Uskoitko? Et. Katso peiliin ja mieti missä vika.
Heh, vielä yrittää hokea ylälinjan oppeja. Jos ne toistamalla ja uskomalla todeksi muuttuisivat.
Älä silti vaivu epätoivoon, voit kyllä menestyä elämässä monella muulla tavoin. Vm:iin ei kannata sotkeentua.
TUNNUSTIT JUURI OLLEESI JOSSAIN VM YRITYKSESSÄ, MUTTA ET KUUNNELLUT YLÄLINJAASI, SIIS PEILIN ETEEN.
koulussa ja työelämässä. Siinäpä kaksi syytä, miksi ei tulisi mieleenikään kajota tuohon kolmanteen. Takkiinhan siinä vain tulisi, jos jotain ihme verkostoa rakentaisi, eikä töitä, joista sentään voi oikeasti laskuttaa.
JOO, PARASTA ONKIN KOSKA ET PYSTY SYÖMÄÄN PURKKAA AJAESSASI AUTOA.
...tähän niin jaksaakohan se vieläkin provoilla vai meniköhän kohtaus jo ohi?
VOI KUN ÄRSYTTÄÄ, MUTTA NIIN OLI TARKOITUSKIN. SE KOIRA ÄLÄHTÄÄ JOHON ...JNE.
kyl mäkin osaan... :)
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000014326074
Onks sun päätä hakattu paljonkin tiiliseinään?