Saako C2 VTS:ään lisätehoja esim. viri-chipsillä, tehoputkistolla tai vaparisuodattimella? Mite käy auton takuun? Entä toimivuus/todellinen teholisäys?
VTS:ään tehoja lisää?
Asmox
61043
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos löytää oikeat osat jostain. Esimerkiksi vääränlaisella vapaavirtaussuodattimella saattaa tehot jopa laskea, kun kone ottaa liian lämmintä ilmaa. Yksittäisillä osien vaihdolla ei ole juurikaan hyötyä, mutta jos alkaa enmmänkin osia vaihtamaan, niin kyllä siitä tehoja vielä irti saa. Takuuhan siitä sitten menee ainakin tietyiltä osin.
Ei kannata raskalaiseen pikku autoon...paikat alkaa hajoomaan. Ei kestä kytkin/laatikko/perä. Vaihda mielummin johonkin käytettyyn saksalaiseen tai japsiin, jos rahat ei riitä uuteen. Sakuihin ja japseihin on valmiina saatavana monenlaista viri osaa. Mieti, miksi ei ranskalaisiin....!
hajoaa perä. varma tieto.
Viimasuoja Takakontissa Suvella
on kalliit hevoset.Sillä putki ja vapaavirtaus suodatin toi 6hv lisää.Eli kannattipa todella.Ja muistaakseni tuota putkistoa c2 oli hankalasti saatavana,joten tuohonkin se teetettiin.Näin isot pojat kerto esson baarissa.
Ja mitä lastuihin tulee,vaparia on turha lastuttaa.
http://lefrancaisconnection.com/cituning/Default.aspx
katoppa tuolta.