Kyllä eilistä peliä katsellessa, palautui mieleen suomen kurjimmat esitykset, aiemmilta vuosilta. Ns. varmanpäälle ( lue: yhteenmaaliin)pelaaminen on aivan kaameeta katteltavaa. Oli aivan maalivahdin ja ylempien voimien ansiota, että selvittiin hommasta kunnialla. En halua mollata tähän asti hyvin pelannutta joukkuetta, mutta eilisen kaltaisella touhulla noutaja tulee takuuvarmasti.
Loppuun asti kovalla ja aktiivisella temmolla maaleja ahnaasti hakien. Tällöin pelirytmi ja itseluottamus säilyvät ja eilisen kaltaiselta nitroilulta vältytään. Onnea jatkoon.
Loppuun asti kovalla ja aktiivisella temmolla maaleja ahnaasti hakien. Tällöin pelirytmi ja itseluottamus säilyvät ja eilisen kaltaiselta nitroilulta vältytään. Onnea jatkoon.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Totta puhut! Itse menetin toivoni Suomen jatkomahdollisuuksiin jo ensimmäisen erän aikana, vaikka silloin tilanne olikin vielä hallinnassa. Kolmannesta erästä Leijonat tekivät sitten taas järjettömän trillerin, vaikka helpommallakin voitto olisi tullut.
Mikä siinä on, että Suomi on maailman huonoin pelaamaan johtoasemassa?
Onneksemme johtoasema tällä kertaa piti, on hienoa nähdä Suomi jälleen neljän huippumaan joukossa. Lisäksi säästytään turhilta selittelyiltä..