Valmennus

Täällä jyrätään maajoukkuevalmentajat, vaikka suurin ongelma naiskiekossa on juuri sarjajoukkueiden heikko valmennustaso. Usein naisten valmentajat ovat mukana vain puolella teholla.
On joukkueita joita valmentaa kaveri joka ei kelpaisi poikien F-junnu joukkueellekaan.
Itketään sitten huonoa menestystä.
1648
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Naiskiekkoilu Suomessa on heikoissa kantimisssa. Kuviteltiin jo olympialaisissa, että otetaan mitallit. Mutta tuollaisella kaikesta jopa ruotsalaisillekkin jälkeen jääneillä luisteluilla mailankäsittelyillä,fysiikalla ja taktkiikalla ei suomalaisnaiset KOSKAAN pääse puuta pisemmälle. Jalkapalloilussa on viitteitä paremmasta, mutta pelaajataso on kapea.Pelatkaamme siinä tasossa missä olemme ja jos haluamme olla, ei uhota liikoja katsojien ja yleisön pettymykseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koutsi kirjoitti:

Täällä jyrätään maajoukkuevalmentajat, vaikka suurin ongelma naiskiekossa on juuri sarjajoukkueiden heikko valmennustaso. Usein naisten valmentajat ovat mukana vain puolella teholla.
On joukkueita joita valmentaa kaveri joka ei kelpaisi poikien F-junnu joukkueellekaan.
Itketään sitten huonoa menestystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu