Finaalipaikan tae:

KYLLÄ! Miksi Suomi on finaalissa?? KOSKA tälläkertaa alimotivoituneet rahan sokaisemat NHL:n keskikastiin kuuluvat puurtajat älysivät kieltäytyä. Mukana on vain sydämmellään pelaavia!

Kiitos Kiprusoff, Joni Pitkänen sekä muut jotka nimeenomaan epätodellisiin syihin vedoten jäivät pois.

KYSYÄ vaan sopii olisivatko he mukana jos uudestaan saisivat päättää... olympiafinaalissa siis :))) MAHTAA V**UTTAA!! :))
5363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kipperiä ei kaipaa kukaan! Miehellä pää pehmeni World Cup:in finaalissa Canadaa vastaan. KATSOKAA VAIKKA NAUHALTA MILLAISIA IMAISUJA!!

ANTERO ON RAUTAA!! YLIVOIMAISESTI VARMIN JA PARAS SUOMALAISVAHTI VUOSIIN!

Tulee takuuvarmasti k.o kunnossa peseen myös NHL:ssä tämän itsestään liikoja kuvittevan rahanahneen nörtin joka ny siis kieltäytyi.

Äänestä

Muahahahaaa....

Äänestä

Ruotsi ei tule luovuttamaan sunnuntaina vaikka olisivat tappiolla viimeiseen erään lähdettyä.
Ruotsi tekee tarvittavat maalit vaikka 2 minuutissa ja se on nähty niin useasti ettei sunnuntain ottelu tee poikkeusta. Oma veukkaukseni on 1-3 2 erä, 3 erä
Ruotsille 4-3.

Äänestä
  • silloin helisemässä kun ruotsi alkaa tosissaan pelata ja se tapahtuu viimeistään viimeisessä erässä...mutta nyt jos koskaan on suomen aika voittaa!! En muutenkaan soisi minkään väristä mitalia ruotsin raukkis joukkueelle...
    Jos ruotsissa vieläkin naureskellaan sille kaikkien aikojen nöyryytykselle niin täällä nauretaan ruotsalaisten pelkuruudelle!!

    Äänestä

epäilijöille että ovat täyttä rautaa!! Hyvä vaan että joukkueeseen otetaan uusia pelaajia...jo oli aikakin vähän uudistaa!! Erityinen ylpeyden aihe on Niittymäki...todella upea maalivahti mutta tulee olemaan tiukilla huomisessa ruotsi pelissä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kieltäytyneet!! kirjoitti:

KYLLÄ! Miksi Suomi on finaalissa?? KOSKA tälläkertaa alimotivoituneet rahan sokaisemat NHL:n keskikastiin kuuluvat puurtajat älysivät kieltäytyä. Mukana on vain sydämmellään pelaavia!

Kiitos Kiprusoff, Joni Pitkänen sekä muut jotka nimeenomaan epätodellisiin syihin vedoten jäivät pois.

KYSYÄ vaan sopii olisivatko he mukana jos uudestaan saisivat päättää... olympiafinaalissa siis :))) MAHTAA V**UTTAA!! :))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu