Poliitikkojen Vapaamuurari suhteet

Kähmintä alkaa olla suomessakin sisällissodan alun mallilla!
3137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun valintariteeri käy metarin arvovallan alla.

Äänestä

se on siirtynyt jo vuosikymmeniä sitten uudelle mantereelle.

Äänestä

Kokouksissaan he vaihtavat ns. sisäpiiritietoja, jotka on kiellettyjä ns. niistä oletettavasti tietävien kesken, mutta ei veljien... suhteen

Ei ihme että rapparit käärii rahat suomen eläkelöisiltä ja osakesäästäjiltä.

Kokoomus Hai talous on jo pitkälle syöpynyt suomeen ja Usa ja cia turvin, ilman moraalia haalii omaa hyvää, välittämättä laeista ja kansasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ja veljeys TUOTAVA julki kirjoitti:

Kähmintä alkaa olla suomessakin sisällissodan alun mallilla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu