Häpeän Suomen joukkuetta

On se nyt hitto, kun ei hopea kelpaa. Olisivat saaneet vetää kunniakierroksen kentällä fanien takia,mutta pukuhuoneeseen mentiin pillittämään. Häpeän Suomen joukueen puolesta. Jopa Kalle Palander käyttäytyi hienommin surkeasti menneen pujottelun jälkeen, kun tämä itkupillien lauma.
5330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

juuri näin tosi on

Äänestä

Kuvittele ittes tilanteeseen jossa oot ollu kisojen ehdottomasti paras joukkue..0 tappiota ja tän jälkeen TAAS "hannuhanhet" änkee ittes jotenki ihmeenkaupalla voittoon..PERKELE!!! Mitkä olis sun tunteet tollasen pelin jälkeen? Lähtisit leipoo kakkua ja pitäsit pienet bileet kavereille, tuulettasit faneille jne...et voi olla kun joku suomen-ruotsalainen paviaani. Häpee sää itte ittees

Äänestä
  • Miksi sitten turnauksen paras joukkue hävisi finaalin?
    öööö?
    -Varmaan sen takia, että Ruotsi olikin paras joukkue!

    Äänestä

  • asiaa tunteva kirjoitti:

    Miksi sitten turnauksen paras joukkue hävisi finaalin?
    öööö?
    -Varmaan sen takia, että Ruotsi olikin paras joukkue!

    Jos sun mielestä koko turnauksen paremmuus kulminoituu yhteen peliin ni ei sulla lujaa mene. Eikö esim. sellanen jo todista jotain, että maalierot oli aika rajua katseltavaa suomen eduksi ja otteluvoitot! All-Stars ketjussa yksi ruotsalainen ja 3 suomalaista, suomella pahemmat vastustajat väierissä jne.. tollanen yks peli nyt vaan ei kerro koko totuutta, koska siihen voi vaikuttaa mm. pieni väsymys, TUOMARIPELI, tuuri ja näin..mutta pidä sää toi ammattimainen/asiantunteva kommentti omanas ni pärjäät varsin hyvin.. nol nol nol twå helsingfors...BUUKLUBBEN vai mites meni

    Äänestä

Kyllä siinä vähän varmaan vituttaa kun noin vähästä jäi kiinni kulta niin ei siinä varmaan tuu heti mieleen lähteä mitään kunniakierroksia tekemään. Jospa ne tekee sen kun palaavat Suomeen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arkkari kirjoitti:

On se nyt hitto, kun ei hopea kelpaa. Olisivat saaneet vetää kunniakierroksen kentällä fanien takia,mutta pukuhuoneeseen mentiin pillittämään. Häpeän Suomen joukueen puolesta. Jopa Kalle Palander käyttäytyi hienommin surkeasti menneen pujottelun jälkeen, kun tämä itkupillien lauma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu