Ruotsi oli valitettavasti selvästi parempi tässä ottelussa. Urheuilussa täytyy osata häviä - tässä palstassa on niin paljon törkeitä lasuntoja pettyneistä fanista.
Ruotsi selvästi parempi
6
724
Vastaukset
- Ateisti
Törkeitä kommentteja! jopa kisojen parhaasta Antero Niittymäestä.
- nimetön
tottahan puhut. mutta suomi kaiken kaikkiaan pelannut kaikista parhaiten.... me ollaan todellisia voittajia....
- tästälähtien
ruotsalaisia on mätettävä turpaan aina kun on mahdollista! Se on ainoa lääke. Lisäksi kaikki 'ruotsinvallan rippeetkin on välittömästi poistettava Suomesta, kuten ruotsin kieli!
- Sven
No kylläpäs oli lapsellinen tekstinpätkä. Ruotsi tällä kertaa ansaitsi voittonsa, niin ikävää kuin se onkin.
- juuri tuollaisesta
lompen kirjoitti:
Muista että ilman Ruotsia me olisimme osaa Venäjää
paskasta me edelleen kärsimme. Eihän ruotsi Suomea pelastanut, ainoastaan riisti vuosisatoja ja me vaan nöyristelemme, nyt siitä on vihdoinkin tehtävä loppu!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1621394
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä40985Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38715- 14630
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28622- 36616
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20592Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17553