Ei sinun taitosi riittäneet edes jääkiekkoilijoiden lohduttamiseen...
Nyt ymmärrän miksi et uskaltanut pitää Hesarin kriisi puhetta oletetusta tilanteeesta YK-joukkojemme menetyksistä!
Jos ei ole empatia kykyä, niin ei sitä sitten ole.
Nyt ymmärrän miksi et uskaltanut pitää Hesarin kriisi puhetta oletetusta tilanteeesta YK-joukkojemme menetyksistä!
Jos ei ole empatia kykyä, niin ei sitä sitten ole.
Vastaukset 17
Vanhimmat
pitäisi lohduttaa poikiaan?
Niinistö on kuule tällähetkellä yksityishenkilö ja häntä suojelee yksityisyyden lait niinkuin meitä muitakin.
Mutta sinun Tarjasi on presidentti ja tämä palsta on myös tarkoitettu hänen tekojensa arviointiin.
olit sitä mieltä Halonen ei ole presidenttisi, vaan Niinistö on sinun presidenttisi.
Niin muuttuu maailma, jos Suomi olisi voittanut, olisiko Halosen sinun mielestäsi pitänyt juhlia heidän kanssaan?
Tänään tätä, huomenna tuota ja eilen vielä erimieltä.
Koska Halonen on presidenttini, ja isänmaamme presidentti, tiedän ettei hänen tehtäviinsä kuulu pelaajien lohdutus.
Mitä lohdutusta aikuiset miehet, jotka ovat itse hävinneet pelinsä, tarvitsevat, heihin pätee sama kuin Niinistöön, MIES SE ON HÄVINNYTKIN.
Ajatelkaapa jos meillä olisi oikea maan Äiti!!
Ei tollainen tunteeton kivikylän kasvatti, joka on oppinut kadun kielen ja lait lapsuudessaan ja noudattaa niitä virassaan. Oikein puistattaa!!!
olet saanut lintuflunssan.
täältä ja äkkiä. Yleensä käy niin kun toiselle jotain toivoo saakin sen itse. Linnut suorastaan hyökkäävät päällesi.
on siis kristallipallo, josta näet ne linnut, katsoitko siitä myös vaalituloksen?
edes kannattaneet minua? Ja kysehän ei ollut Hesarin kriisipuheessa empatian puutteesta, vaan siitä yksinkertaisesta tosiasiasta, etten osaa pitää puheita, jos niitä ei ole kirjoitettu minulle ennakkoon... jos kansa olisi saanut tämän tietää, olisi kannatukseni laskenut ja Saulista olisi voitu leipoa Presidentti...
Hesarin urheilusivuilta: "Presidentti Tarja Halonen kävi kopissa onnittelemassa Leijonat, mutta; Ei sinä presidentinkään sanat juuri lohduttaneet."
kaataisi suolaa haavoihin - oliko tarkoituksena vain häväistä Saulin kannattajia?
luulet?
Terveisin nimimerkki: pitäkää tunkkinne
jo..onhan ollut aikaa 6 v opetella. Jopa koululaiset, jotka saavat erityisopetusta oppivat 6 v:ssa jotain. Opettelisit jo vihdoin olemaan presidentti, kun niin kovasti asemaan pyrit.
1.3 jA huutakaa kommarit ainakin kolmasti VERCEREMOOOOS, se on punikkien onnenhuudahdus ja lohtuhuuto hävinneille pojillemme!
munchausen
mustan lätkän perässä kirmaavia poikia ymärtää ja lohduttaa kun ei se mene millään ylämummoon.
edes alkoholi saati Suomalaisten odottelu torilla. Olivat kyllä aikas jurrissa pelaajat ja vieläkin vittuuntuneita OMALLE häviölleen!
sairasta...