maailmanranking

Tämän hetken maajoukkueiden rankingissa Suomi on sijalla 5.

http://www.aftonbladet.se/vss/sport/story/0,2789,784652,00.html
3224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomi on ollut viime aikojen parhaiden turnauksissa eli World Cupissa ja olympialaisissa finaalissa. Viides sija tuntuu oudolta niiden perusteella, mutta voihan tuollaisenkin rankingin tehdä ihan vapaasti...Itse pitäisin rankingin tekoa vaikeana. Kanada on perinteisesti hallinnut lajia, Venäjällä on huippujoukkue, Tshekki ja Slovakia voivat hyvänä päivänä yltää mihin vain, ja tietysti Suomi ja Ruotsi ovat todella huippuja tällä hetkellä joukkuepelaamisessa ja joukkuelajihan tuo on.

Äänestä

niinpä voi olla mutta on muistettava että espanja on fifan rankingissa aina korkeella eikä ne voita maajoukkueympyröissä ikinä mitään. maajoukkueen menestys ja rankingit kannattaa pitää erillään. ja mitä vittua sitten vaikka suomi olis sijalla 10 kun kahdessa viimeaikojen kovimmassa turnauksessa ollaan oltu sijalla 2.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


totuus. kirjoitti:

Tämän hetken maajoukkueiden rankingissa Suomi on sijalla 5.

http://www.aftonbladet.se/vss/sport/story/0,2789,784652,00.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu