SUOMELLA VAIN 1 PELIMIES

TEUKKA THE SALAMA..
SILLONKIN SIINÄ SURULLISEN KUULUISASSSA MATSISSA, TEME TEKI HATUN JA SWE VOITTI 6-5...

SELÄNTEEN ANSIOSTA PÄÄSTIIN 98 JPN PRONSSIMATSIIN JA NYT FINAALIIN!
11670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

OLET OIKEASSA, TEEMU ON JUST HUIPPU. YRITTI VIIMEISEEN ASTI SAADA MAALIA.

Äänestä

Sääliksi käy Teemua. Superlahjakkuus ei pääse oikeuksiinsa, kun joutuu pelaamaan Suomen maajoukkueen kaltaisessa rupujoukkueessa.

Äänestä
  • TUON PAREMMIN EI VOI ASIAA ILMAISTA!!

    Äänestä

  • joutuu hommiin! Selänne on tottunut omissa NHL porukoissaan, että muut hoitaa puolustuksen ja hän vaan tekee maaleija! Se ei vaan meidän maajoukkueessa toimikkaan...tuollainen!

    Äänestä

Olen aina sanonut, että joukkue jonka tärkein pelaaja ja "syömähammas" on Teemu Selänne ei ole pitkässä juoksussa kovinkaan vahvoilla. Siksi Teemu ei ole koskaan loistanut NHL:n playareissa, vaikka on vetäny hurjia pistemääriä runkosarjassa! Jotkut on voittaja tyyppiä ja joku toinen vaan ei ole!

Jos Selänteeseen yhdistettäs Koivun taisteluhenki, niin se vois olla kova sana! Valitettavasti sillä ei ole sitä omasta takaa!

Selänne ei ollut mukana pronssipelissä -98

Äänestä
  • KOIVUHAN ONKIN SILLÄ TAISTELUHENGELLÄÄN OLLUT VOITOKAS?
    YKSI 95 KYLÄKISAN VOITTA... MUAHAH

    Äänestä

  • URHEILU-TIETÄJÄ kirjoitti:

    KOIVUHAN ONKIN SILLÄ TAISTELUHENGELLÄÄN OLLUT VOITOKAS?
    YKSI 95 KYLÄKISAN VOITTA... MUAHAH

    Sanoin vain, että jos Selänteen maalivainun ja yhdistäs Koivun taisteluhenkeen, niin tulis hyvä paketti!

    Äänestä

Sen tietää kaikki! NHL:ssä pelaajaa arvostetaan vasta siinä vaiheessa, kun hän onnistuu voittamaan jotain urallaan!

Steve Yzerman on pelannut pitkän uran, mutta häntä ei pidetty yhtään minään, ennekuin mies voitti vihdoin Stanley Cupin Detroitin paidassa! Senjälkeen kukaan ei enää kyseenalaistanut miehen paikka maajoukkueessa tai Detroitin vahvana johtajana!

Näin se vaan menee...eikä Teemu Selänne tule koskaan voittamaan mitään, ennekuin tajuaa, että hänen on tehtävä kaikkensa joukkueen eteen ja uhrauduttava!

Äänestä
  • Ootko käyny seuraa lätkää jenkeissä?Et ilmeisesti! mä olen, ja tiedän paljo Selännettä arvostetaan siellä!

    Äänestä

  • pena kirjoitti:

    Ootko käyny seuraa lätkää jenkeissä?Et ilmeisesti! mä olen, ja tiedän paljo Selännettä arvostetaan siellä!

    Selänne hankkii tästä kaudesta "vain" miljoona dollaria.

    Näin se vaan valitettavasti menee! Ett ole mitään, ennekuin voitat...jotain!

    Äänestä

ilman sakun syöttöjä teme ei olis tehny yhtään maalia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


URHEILU-TIETÄJÄ kirjoitti:

TEUKKA THE SALAMA..
SILLONKIN SIINÄ SURULLISEN KUULUISASSSA MATSISSA, TEME TEKI HATUN JA SWE VOITTI 6-5...

SELÄNTEEN ANSIOSTA PÄÄSTIIN 98 JPN PRONSSIMATSIIN JA NYT FINAALIIN!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu