SABAH - ONKO KUKAAN OLLUT LAHIAIKOINA?

anski

taalla australiassa oli uutisissa etta ita sabahiin ei kannata matkustaa terrorismin ja kidnappaus uhkan vuoksi. onko kukaan ollut lahiaikoina matkalla etta voisi kertoa mika on tilanne!? eli onko turvallista menna sinne?

4

1117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nipsu

      Reissusta on kylläkin jo vuosi, mutta ainakin silloin tuntui aivan turvalliselta paikalta. Mukavaa kaikinpuolin.

    • ERA

      Tulimme 2 viikkoa sitten Kota Kinabalusta eika siella ainakaan ollut mitaan tietoa terrorismin uhasta tai kidnappauksista.

      • anski

        millainen paikka kotakinabalu oli? oliko paljon nahtavaa? ollaan seurattu tilannetta malesiassa eli vaara taitaa olla lahinna ita-rannikolla sukellusalueilla. kuulemma merirosvoja. mutta kk:ssa on asiat varmaan ihan normaalisti.


      • kinabalussa
        anski kirjoitti:

        millainen paikka kotakinabalu oli? oliko paljon nahtavaa? ollaan seurattu tilannetta malesiassa eli vaara taitaa olla lahinna ita-rannikolla sukellusalueilla. kuulemma merirosvoja. mutta kk:ssa on asiat varmaan ihan normaalisti.

        Oltiin Kota Kinabalussa tammi-helmikuun vaihteessa, ei silloin ainakaan mitään uhkaa ollut, tai sitten meille ei kerrottu... Kannattaa tarkistaa suurlähetystöstä vaikka sähköpostilla tai soittamalla, sieltä selviää monta muutakin mieltä askarruttavaa asiaa.

        Kotis on kyllä todella hieno paikka, tekisi mieli mennä sinne uudestaan. Kaupungissa itsessään ei niin paljon ole näkemistä, mutta veneellä vaan saarille tai sitten vuorelle päin retkelle!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1387
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1210
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1137
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      855
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      800
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      688
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      672
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      646
    Aihe