Onko kukaan nähnyt Aleksi Mäkelän Esa ja Vesa auringonlaskun ratsastajat elokuvaa sitä kun ei mistään enää löydy muusta kun Aleksi Mäkelä dvd boxista joka maksaa 40 euroa. Siinä tulee varmaan kaikki sen leffat mutta minulla on jo kaikki muut elokuvat siitä boxista paitsi se Esa ja Vesa
voisiko joku neuvoa mistä sen pelkän Esan ja Vesan saisi.
kiitos vinkeistä.
ESA JA VESA AURINGONLASKUN RATSASTAJAT
14
7147
Vastaukset
- joo joo
tiedä mistä saa mut aika hyvä kuva. mikä tämä on? se on airbag!!!
- justus7
Älä tuskaile!!!Eööööööörbäg!!
- Esa tai Vesa
Ei taida kyseinen elokuva ainakaan dvd:llä olla muuta kuin tossa boxissa. Kai se videolta jostain kirpparilta löytyy. Googlella kannattaa katsoa jos jostain sattuis löytymään.
"Olen muuten Etelä-Suomen kovin jätkä. Jotkut sanoo, että hulluin, mutta sehän on saatana sama asia!"- Menolippu Mombasaan
Hieno teko Aleksilta että laittoi kaikki omat elokuvansa DVD muotoon !
Kiitos - Ihan paras suomalainen!!
Menolippu Mombasaan kirjoitti:
Hieno teko Aleksilta että laittoi kaikki omat elokuvansa DVD muotoon !
KiitosSe juttu menee että "mä oon kemppainen, ja mä oon etelä-suomen kovin jätkä, tai hulluin mut sehän on saatana sama asia". :)
Se leffa tuli kerran telkkarista, mtv3. Ruinaa niitä näyttämään se uusiks ja laita nauhalle! Itse olen kans ko. elokuvaa etsinyt kaupoista, pääkaupunkiseuden kirjastosta, makuunista, filmtownista.. kaikissa myydään eioota!
Koska mistään ei saa, turvauduin piratismiin ja hain netistä leffan koneelle! - nopeammin korkeammalle
Ihan paras suomalainen!! kirjoitti:
Se juttu menee että "mä oon kemppainen, ja mä oon etelä-suomen kovin jätkä, tai hulluin mut sehän on saatana sama asia". :)
Se leffa tuli kerran telkkarista, mtv3. Ruinaa niitä näyttämään se uusiks ja laita nauhalle! Itse olen kans ko. elokuvaa etsinyt kaupoista, pääkaupunkiseuden kirjastosta, makuunista, filmtownista.. kaikissa myydään eioota!
Koska mistään ei saa, turvauduin piratismiin ja hain netistä leffan koneelle!Taitaa olla Suomen ensimmäinen action elokuva ?
- Esa tai Vesa
Sama tauti kuin muillakin. Kovasti on käännelty kivet ja kannot, eli kotimaiset ja ulkomaiset dvd-kaupat, sekä netin kautta että liikkeissä vierailemalla, samaten videovuokraamot ja kirjastojen laina-dvd:t siinä missä myös huutonetit ja keltaiset pörssit.
Ainoa missä olen tuohon leffaan törmännyt, on tosiaan se DVD-boksi, jonka ihan oikeasti joudun pian ostamaan, vaikka ne muut leffat ei juuri kiinnostakaan, vaan juuri se Esa ja Vesa olisi saatava.- Anonyymi
Elisa Viihde. Siellä on. jos se auttaisi siihen saakka et löytyy dvd
- joku enska pena
Mistäs sais tota boksia vai onko jo poistunut elokuvayhtiöltä. Löytyykö tuota edes torrenttina mistään.On meinaa sen verran hyvä leffa näyttäis mtv3 sen vaikka telkkarista nii sais tallenttua.
- joku enska pena
tarkoitan siis esaa ja vesaa pelkästää torrenttina en niitä muita
- Panttereita housussa
Kyseistä leffaa & Romanovin Kiviä ei saa tosiaan erikseen mistään, aika ihme kylläkin. Se Ossi Kemppaisen kohtaus menee muuten näin:
"satun nimittäin olemaan Etelä-Suomen kovin jätkä, toiset sanoo että hulluin, mutta sehän on saatana sama asia!"
Löytyy hyllystä nuokin, ja tuli juuri viikonloppuna katsottua Romanov sekä Ratsastajat. - jokke joensuusta
Voihan perhana eikö esaa ja vesaa löydy edes torrenttina mistään. Olen itsekkin etsinyt sitä joka puolelta.
- pavel
löytyy nordic-tv.com
- Anonyymi
Elisa Viihde. Siellä on ollut. Jos auttaa sen aikaa että dvd löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2232955Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell101665Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.51347- 1031216
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1251177- 751117
Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531032Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581025Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717937- 135922