Meillä on pieni paikkakunta, mutta ihmettelen eksyttäjien suurta kiinnostusta vietellä kuntamme asukkaita harhaoppeihin. Jehovan todistajilla on jo oma tupa, johon vetävät väkeä. Seitsemännen Päivän Adventistit yrittävät rantautua tuomalla "opetuskurssejaan" vuokraamalla yksityisiltä kokoustiloja. Yhtäkään mormonia en ole vielä nähnyt, mutta eivätköhän hekin noiden kahden sukulaisuskontonsa perässä ilmesty. Jumala meitä heiltä varjelkoon!
Ruovesi
ruoveteläinen
72765
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ruovesi on Suomen suurin paskaläpi.
kyä ne eksyttäjät sinnekin löytää jollei ole jo löytäneetkin
Nii onhan se varmaan heti Kurun jälkeen, koska sehän on sanoinkuvaamattoman kamala paikka.. Siellä on...ööö...no ei paljo muuta ku siwa. Ruovesi rules ok
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=688&posting=22000000032769902
Uskonnottomana olen puhdas kaikista harhaopeista. Ihanaa elää ilman synnintuskia
Tervetuloa vapaaseeen ekämään
Aivan näin!
Kannattaa kuluttaa elämänsä elämiseen, eikä tuhlata energiaa turhuuksiin.
ei tartte tulla tänne valittaan, että ois ruovesi syvältä. mitä sitten? ompahan ainakin mukava syväntö. koko ikäni täällä asunu, ja kun tuntee ruoveden ja sen asukkaat kunnolla, ei muualla haluiskaan asua.
eikä sitä ny tartte oottaa jotain täydellistä stadi2sta täältäpäin, tämä on ruovesi.
ja just hyvä näin.
kuru hiljaa