Mulla on kaksi yhtä vanhaa partista. Toinen on n.10 cm pitkä, ja toinen vain n. 5 cm.
Olen pääätellyt, että ovat eri sukupuolta. Olenko oikeassa?
Partamonnin koko/sukupuoli
4
624
Vastaukset 4
- RRR
Uroksella ns"parta" naamassa.....
- harakka
Koiras saattaa kasvaa 15-20 senttiseksi, naaras jää hieman pienemmäksi.
Onko molemmat kalat olleet sinulla pienestä asti? Akvaarion koko? Liian pienessä akvaariossa kala jää kitukasvuiseksi kuten tämä sinun pienempi. Yksi partis vaatii tilaa n 100 l saavuttaakseen normaali aikuiskoon.
Koiraalla nenänpäällä monta piikkiä pystyssä, naaraalla sileä nokka, taikka korkeintaan pari karvaa.- olleet
pienestä asti. Akvaarion koko 160 l.
Toisella tosiaan on vain muutama partakarva, ja on hieman tummempi väriltään, kuin isompi. - Kira
Itseasiassa naaraat jäävät usein vain seitsensenttisiksi, eli ketjun aloittaja on varmaan oikeassa päätellessään, että kyseessä on naaras.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.383914- 102875
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei201708- 80670
- 70649
- 50635
- 66634
- 36620
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43571