The New World

Aika erikoinen leffa, mutta ihan vaikuttava.
7709
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No asiallahan on ollut Terrence Malick.

Äänestä

Oli kyl vaikuttava,ja pisti miettimaan,mut oli kyl liian pitka...

Äänestä

Tosi hyvä!!! :)

Äänestä
  • Oon kanssa sitä mieltä, että oli hieman liian pitkä. Yleensäkin 2 tuntia leffateatterin penkissä on likkaa..

    Äänestä

  • ----- kirjoitti:

    Oon kanssa sitä mieltä, että oli hieman liian pitkä. Yleensäkin 2 tuntia leffateatterin penkissä on likkaa..

    siis liikaa, ei likkaa

    Äänestä

Leffa oli hieno, mutta yleisön olisi voinut vaihtaa.

Tällaisiin elokuviin pitäisi laittaa alkuun varoitusteksti: "Emme suosittele tätä elokuvaa keskittymiskyvyttömille."

Äänestä

Elokuvana The New World ei ole yhtään kummempaa, joskin hiukan parempaa kuin Disneyn äklö piirretty Potanchas. Se inkkarityttö Q'Orianka Kilcher on ihan lupaava ja varhaiskypsä tyyppi, hänestä kuullaan enemmän vieläpä jonakin päivänä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


---- kirjoitti:

Aika erikoinen leffa, mutta ihan vaikuttava.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu