Mikä hölmöilevässä julkkiksessa kiinnostaa?

Gonano

Mikä hölmöilevissä julkkiksissa kiinnostaa? On Tony Halmetta, on Matti Nykäst, Merviä, Matti Vanhasen eroa, Aki Kaurismäen kompurointia elokuvajuhlilla jne. jne.

Miksi sensaatiot kuohuttaa ja Seiskan kaltaiset juorulehdet myyvät hunajaa? Eikö ihmisillä ole todellakaan muuta tekemistä kuin lukea spekulaatioita eri näkökulmista, mitä tapahtui MISSÄ TAPAHTUI, suurin otsikoin. Vielä kun puoletkaan juoruista ei ole totta vaikka ei savua ilman tulta.

Kysymys: Miksi luoet juoruja ja mikä niissä kiinnostaa? Mikä on hölmöilevän julkkiksen vetovoima? Onko esimerkiksi Nykäsen tai Halmeen rappio kansan huvitus vaikka kummallakaan ei mene hyvin? Saako ihmiset siitä "kiksejä" kun näkevät, että kerrankin itsellä menee paremmin kuin toisella ja tämä on hyvä syy juoruta ja purkaa tuntojaan hölmöilevään julkkikseen?

2

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdf

      Muta matti ei ole mikäöän hölmö

      • tumpelituu

        vai ei matti ole mikään hölmö. no mikäs hän sitten on? viisas suomalainen joka ihan vain muuten vain juo ja hakkaa? heh...on koomista touhua. suomessa on tavallisia ihmisiäkin samanlaisia joka nurkan takana jotka tekevät ihan samaa kuin matti ja silti niistä ei puhuta saatikka niitä auteta. lapsia tapetaan ja muita melkein joka päivä kännissä ja hakataan naisia mutta ne ovat uutisia jotka pääsevät pikku uutisilla lehden alakulmaan.(jos sitäkään) huokaillaan vain että miten tuommoista sattuu suomessa. ne ihmiset ovat asuvat meidän keskuudessamme. osa sanoo et pitäs matti jättää mediasta rauhaan. miten se onnistuu kun kaikki ovat heti kimpussa kun se vain vähä kännipäissään tappelee muijansa kanssa. niin tekee monen muunkin naapuri,sukulainen tai tuttava. ja jos katkolle mattia halutaan ni se onnistuu vain hänen omasta tahdostaan. niin on muillakin ihmisillä. pakkohoidon kriteerit eivät vielä noin pienestä täyty. alkoholistin ei myöskään tarvitse olla hullu että se löis. vain suomalainen turhautunut ja vailla itsetuntoaan. toivottavasti matti sairastuisi maksakirroosioon niin voisi kärsiä ja tuntea nahoissaan että mitä se viina oikeasti ihmisille teettää. näkisi sekin sairaalassa sairaita ja kuolevia ihmisiä, tuntisi miltä tuntuu olla vain ihminen.ainakin olisi itse aiheutettu katko ja kuolema.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      227
      6457
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      38
      4532
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      91
      4378
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      6
      4185
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      37
      3677
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      117
      3608
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      67
      3588
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      22
      3489
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3263
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      53
      2415
    Aihe