Aion tästä pikapuolin käydä Itäkeskuksessa. Ajattelin laittaa auton parkkiin sinne noin tunniksi.
Antaisiko ParkCom:in sakottajatyttö minullekkin pysäköintivirhemaksun, jos oikein kauniisti pyydän, vaikka aionkin käyttää parkkikiekkoa?
Antaisiko ParkCom:in sakottajatyttö minullekkin pysäköintivirhemaksun, jos oikein kauniisti pyydän, vaikka aionkin käyttää parkkikiekkoa?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itäkeskuksen Citymarketin parkkipaikalla on ParkCom:n 2h kyltit. Citymarketin sisälle on ilmestynyt erillinen kyltti että pysäköintiaika on 3 h. Mikäköhän aika nyt on oikein? Jos ajatellaan että ParkCom:in kanssa syntyy sopimus pysäköinnistä niin se todella on tuolloin se 2h.
Tämä siis tarkoittaa että Citymarketin väki tahallisesti ohjaa ihmisiä pysäköimään väärin jotta ParkCom voi antaa sakot.
Kysyin tätä Citymarketin neuvonnasta. He sanoivat että parkCom:n lapuista ei kannata välittää! Mielenkiintoista!!
an ny, an ny...rukoilin tyttöä. Hän oli päättänyt olla tympeä ja pihi. Ei antanut, vaikka kuinka pyysin.
Väitti, että kun olen käyttänyt parkkikiekkoa, niin EI anna.
Sanoin, että huomenna käyn kauppakeskus Sellossa ja takuulla EN käytä parkkikiekkoa. Lupasi silloin antaa!
Huomenna Selloon.