Hei, kaikki ei-pääkaupunkiseutulaiset, oletteko huomanneet Elokuvateatteri Niagaran Tampereella? Siellä näytetään noin kerran vuodessa K3G eli Ilon Päiviä Surun Päiviä ja Lagaan- Olipa Kerran Intiassa. Suomalaiset nimet siksi, että elokuvat ovat tekstitetty suomeksi.
Seuraavan kerran K3G:tä voi mennä ihastelemaan 29.4, liputkaan eivät maksa kuin 4e, muistaakseni. Minut löytää sieltä ainakin sieltä :)!
K3G myös Tampereella!
5
513
Vastaukset
Jos tulee Bollyleffoja TURKUUUUUNNNNN!!!!!!!!!!!!
Ja jos Samir Karnik tai joku muu ohjaaja tulee
suomeen jälleen etsimään kuvauspaikkoja /
kuvaamaan leffoja!!! :o)- Gracy.S
Kiitos informaatiosta, varmasti menen katsomaan vaikka leffa itsellänikin on!! :) Täytyy raahata joku kaverikin loistoleffaa katsomaan ;) Tiedätkös onko tampereella Rakkautta ja anarkiaa- elokuvafestivaaleja? Joku muistaakseni sanoi että treellakin on, mutta en ole ainakaan kuullut että täällä noita bolly-leffoja olis näytetty paitsi tuota k3g:tä?
- Rani
Gracy.S kirjoitti:
Kiitos informaatiosta, varmasti menen katsomaan vaikka leffa itsellänikin on!! :) Täytyy raahata joku kaverikin loistoleffaa katsomaan ;) Tiedätkös onko tampereella Rakkautta ja anarkiaa- elokuvafestivaaleja? Joku muistaakseni sanoi että treellakin on, mutta en ole ainakaan kuullut että täällä noita bolly-leffoja olis näytetty paitsi tuota k3g:tä?
Heips!
R&A festarin vikana viikonloppuna näytetään yleensä Tampereella elokuvia. Samaisessa yksityisessä Niagara- elokuvateatterissa. Se löytyy Kehräsaaresta ihan kaupungin keskustasta.
En tiedä miksi Devdas ja Veer-Zaara eivät päässeet Tampereelle. Muistakseni Kal Ho Naa Ho pääsi, mutta en ole varma. Kyse siis edelleen R&A:sta.
Hienoa ja tervetuloa! Sinne tarvitaankin enemmän meitä Bollyfaneja! ;)
- Rani
Kylläpä oli ihanaa nähdä K3G taas valkokankaalta! Sydäntä oikein lämmitti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652078Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363921696Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899