IFK JA BRÄNDIN VELVOITE

Pukki piti olympiataukoa matkustelun ja ”hiihtoloman” merkeissä. Kisat menivät alle kaikkien arvioiden, mukaan lukien omanikin. Suomalainen talviurheilu on valtaosaltaan aivan turhaa fyffen tuhlausta ja olisi järkevämpää stikata fyffet lajeihin, joista mitalit olisivat myös mahdollisia. Suomalainen jääkiekko on se voimavara, jonka pottia voisi kasvattaa enemmänkin. Skidit voisivat saada ilmaiset jää-ajat ja varusteistakin voisi anoa kelalta korvausta vuosittain. Näin jokainen, köyhempikin voisi alkaa harrastaa tätä jaloa lajia, joka meille Suomalaisille on antanut niin paljon. Hiihto, taitoluistelu ja muut mekkolajit voisi stikata säälittä kaatopaikalle aikansaeläneinä fabulajeina, joihin skidejäkään ei saada enää kuin pakosta. Vain näyttämällä muulle maailmalle suoraselkäisiä suomalaisia voimme olla ylpeitä itsestämme jatkossakin.

Suomen leijonat taistelivat upeasti hopealle, josta todellakin voimme olla ylpeitä. Oj näytti Peltosen
ja Lydmanin kanssa maalintekomallia ratkaisuhetkillä, muiden ”supertähtien” luhistuessa paineiden alle ja tehottomiksi. Rudi teki duunia hartiavoimin ja oli paras fyysisesti boxissa.
Ifk:n merkitys itsevarmuuteen tuli koko kansalle näiden ex-ifk:laisten kautta tutuksi ja tulevaisuudessa kun ykköskentän fabut lähtevät eläkkeelle tulee OJ näyttämään voittamisen kulttuurin koko suomelle ja leijonille. Nythän saku on saanut olla kymmenen vuotta
kukkona tunkiolla ja viimeistään nyt tiedämme mihin tämän turkulaisen psyykkaustaidot ovat riittäneet... Onneksi Erkka tulee jälleen byggaamaan mm-joukkueen rungon ifk:n pelaajien ympärille, niin voimme realistisesti odottaa sitä kultaakin. Vain valitsemalla voittajan psyykeen omaavia pelaajia joukkueeseen, voimme luoda kultaleijonabrändin, jonka hohdokkuus voi tulevaisuudessa yltää jopa legendaarisen ifk brändin rinnalle kansainvälisillä pelistageilla.

Ifk sitten aloitti pelit jälleen voitolla ja jokerit hävisi lopullisesti pelin stadin valtikasta, mikäli se nyt edes jollekin oli epäselvää kuka sen jo ennekin omisti. On hienoa hiffata, että peli on koko kauden ollut nousujohteista ja jopa murhaavan tehokasta. Eilinen tappio taas kertoi ainoastaan mekko Rönnin kyvyttömyydestä hoitaa duunejaan suoraselkäisesti ja kyseenalaisen rangaistuksen ansiostahan Tonyllakin kupoli kuumeni aivan oikeutetusti. Tämän jälkeen, kun annettiin kerholle tasoitusta sm-liigan parhaalla puolustajalla ja hyökkääjällä, oli lopputulos odotettu. Yleensähän joukkueiden parhaita pistemiehiä ei oteta silmätikuksi, mutta Rönnillä ilmeisesti on ollut aiemminkin jotain kaunaa Tonya kohtaan ja asemaansa käyttäen viljelee jäähyjä miten sattuu. Roskis episodi oli valitettava, mutta kuten jokainen hiffasi, ei Tony viskannut koria ketään kohti vaan heitti sen laidan yli odottaen väylän olevan tyhjä. Vahinko mikä vahinko ja siitä ei pitäisi rangaista tuon kaltaista pelaajaa liikaa, joka normaalisti käyttäytyy herrasmiehen tavoin niin boxissa kuin siviilissäkin. Jokaisella joskus menee yli ja onneksi paalua tällä karjulla riittää, että dösäkuskin leegot ja henkiset traumat saadaan kuitatuksi moninkerroin..

Tänä vuonna tullaan juhlimaan kahta mestaruutta stadissa ja molemmat tulevat olemaan punaisten petojen nykyisten ja entisten pelaajien ansiota. Vain kulta kelpaa pukille niin sm kuin mm:stäkin ja kerrankin on siihen jopa ylirealistiset mahdollisuudet. Vain luomalla harmonian suomalaiseen kiekkokulttuuriin voimme luoda voiton ilmapiirin pelaajiin kautta koko kansakunnan. Tämän pukin red storm to win – käsite tulee kasvattamaan suomalaisista voittajia tulevaisuudessa ja mitalisateesta tulee ennennäkemättömän upea ja se tulee kestämään vuosikymmeniä..
331547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

FAKTAA KAIKKI!

Äänestä

Ninhän se viiltäjä jack:kin oli normaalisti herrasmies mitä nyt välillä teki "salmelaiset" ja silpoi ihmisiä.Pukki olis saanu pitää taukoonsa LOPULLISESTI ja kriminaalien tekoset ei muita syyttelemällä syntipukiksi muutu (vrt.Rönnin syyttäminen).Kyllä se kultapipo alkoi kiristää no:8 pimeetä vinttiä ihan omasta syystään.

Äänestä
  • Mies oli väärään aikaa väärässä paikassa. Jokainenhan voi pimahtaa milloin tahansa ja tehdä mitä tahansa. Se on aivan luonnollista, eikä siitä tulisi syyttää muita kuin niitä jotka sattuvat esim. roskiksen eteen. Kuinka nuori HIFK:n faniksi pitää olla vai riittääkö pelkkä tyhmyys?

    Äänestä

  • Babydoll kirjoitti:

    Mies oli väärään aikaa väärässä paikassa. Jokainenhan voi pimahtaa milloin tahansa ja tehdä mitä tahansa. Se on aivan luonnollista, eikä siitä tulisi syyttää muita kuin niitä jotka sattuvat esim. roskiksen eteen. Kuinka nuori HIFK:n faniksi pitää olla vai riittääkö pelkkä tyhmyys?

    Tarvitaan myös rikollinen luonne ja muutenkin epäsosiaalinen aines stadin alueelta,ainakin kaikki tämän tyyppisten asioiden uutisoinnit liittyy poikkeuksetta kumpaankin stadin ns.lätkäkoukkueeseen

    Äänestä

Suomen Leijonat taistelivat hopealle, se on loistava juttu. Mietipäs nyt pukki mihin saavutus oikeasti perustuu.

Se perustuu loistavaan maalivahtityöskentelyyn. Kuka torjui maalilla? Aivan oikein: Niittymäki #31 TPS.

Kuka oli turnauksen paras pelaaja? Taas oikein: Koivu #11 TPS. Muitakin nimiä joukkueesta voi nostaa vaikka kuinka paljon, joiden taustana on TPS. Nummelin #3 oli yksi turnauksen parhaista puolustajista jne...jne... Oikeastaan puolet joukkueesta on TPS-taustaisia.

Lensikö roskis mielestäsi vahingossa syyttömän ihmisen kasvoille. Tosi naurettava väite! Salmelainen kuuluu samaan sarjaan toisen Tonyn kanssa. Halme ja Salmelainen ovat saman hoidon tarpeessa. Mielisairaala on oikea paikka hulluille.

Ilmeisesti HIFK:in aition roskikset tulee pultata kinni lattiaan ettei moisia valitettavia "vahinkoja" satu enää jatkossa.

Äänestä
  • Kun pääsi oikeen kertomaan että maajoukkuessa oli oikein Turkulaisia mukana. Ei se sun Koivuskaan mikään viilipytty ollu ku täällä pelas jonkun aikaa sitten, muistatko!! Kaikella kunniotuksella Sakua kohtaan. Taitaa se muillakin ottaa joskus koville, vai mitä poju, kun asiat ei mene niin kuin pitäis, vai mitä poju!!

    Äänestä

  • Tomi kirjoitti:

    Kun pääsi oikeen kertomaan että maajoukkuessa oli oikein Turkulaisia mukana. Ei se sun Koivuskaan mikään viilipytty ollu ku täällä pelas jonkun aikaa sitten, muistatko!! Kaikella kunniotuksella Sakua kohtaan. Taitaa se muillakin ottaa joskus koville, vai mitä poju, kun asiat ei mene niin kuin pitäis, vai mitä poju!!

    Palataanko asiaan sitten kun sinulle alkaa partahaiventa kasvamaan?

    Äänestä

  • Förin_äijä kirjoitti:

    Palataanko asiaan sitten kun sinulle alkaa partahaiventa kasvamaan?

    Olen joskus seurannu sun viestejäs täällä, ja aika säälittäviltä ne vaikuttaa! ONNEKSI kaikki Turkulaiset ei ole tommosia mammanpoikia...

    Äänestä

  • Tomi kirjoitti:

    Olen joskus seurannu sun viestejäs täällä, ja aika säälittäviltä ne vaikuttaa! ONNEKSI kaikki Turkulaiset ei ole tommosia mammanpoikia...

    Minä taas en tiedä sun viesteistäsi mitään koska et uskalla esiintyä rekisteröitynä.

    Siinä sitä tosi rohkeutta tarvitaankin kun vaihtaa nimimerkkiä tilanteen mukaan. Yhtä miehekästä se on kuin Salmelaisen roskiksenheitto!

    Äänestä

  • Förin_äijä kirjoitti:

    Minä taas en tiedä sun viesteistäsi mitään koska et uskalla esiintyä rekisteröitynä.

    Siinä sitä tosi rohkeutta tarvitaankin kun vaihtaa nimimerkkiä tilanteen mukaan. Yhtä miehekästä se on kuin Salmelaisen roskiksenheitto!

    Kun todella harvoin kommentoin tänne mitään! En puolusta Salmelaisen tekoa, varsinkaan roskiksen heittoa. MUTTA, muista että kyllä ne muutkin osaa, vai mitä!

    Äänestä

  • Tomi kirjoitti:

    Kun todella harvoin kommentoin tänne mitään! En puolusta Salmelaisen tekoa, varsinkaan roskiksen heittoa. MUTTA, muista että kyllä ne muutkin osaa, vai mitä!

    En olekaan väittänyt etteivät osaisi. Olen ottanut kantaa Salmelaisen sikailuun. Moinen käytös ei edistä millään tavoin niin hienon pelin kuin jääkiekon arvostusta.

    Mielisairaalaan Salmelainen kuuluisi. Jos ei mies ymmärrä että kyse on pelistä ja vieläpä loistavasta joukkuepelistä, ei pitäisi kaukaloon mennäkään.

    Syvä halveksuntani Salmelaisen käytökselle. PISTE!

    Äänestä

  • Tämä seurajoukkuesidonnaisuus arvoturnauksissa. Siellähän pelaa Suomen maajoukkue. Ja muistakaa poijjaat se on joukkue joka voittaa tai häviää. Mielestäni olympialaisissa pelasi ennenkaikkea loistava Suomen maajoukkue, jossa mukana oli loistavia turkulaislähtöisiä niinkuin stadin omia poikiakin.
    Tapaus Salmelainen; tuli oltua paikalla juuri tapahtumapaikan yläpuolella. Todella typerä, mutta tahaton onnettomuus. Tony ampui koko tilanteessa raskaasti yli, mutta kuten Stadinpukki sanoi, syytä oli myös Ränni-Rönnissä. Kyllä tuomarin pitää myös kuunnella joukkueen kapteenia, jota Ränni ei millään lailla tehnyt. Toisaalta HIFK:lle tuomittu rankkarikin oli aivan hirveä tuomarivirhe, siinä HPK:n pakki pelasi selkeästi ensin kiekkoa ja sitten vasta kaatui Salonen.

    Äänestä

  • Förin_äijä kirjoitti:

    En olekaan väittänyt etteivät osaisi. Olen ottanut kantaa Salmelaisen sikailuun. Moinen käytös ei edistä millään tavoin niin hienon pelin kuin jääkiekon arvostusta.

    Mielisairaalaan Salmelainen kuuluisi. Jos ei mies ymmärrä että kyse on pelistä ja vieläpä loistavasta joukkuepelistä, ei pitäisi kaukaloon mennäkään.

    Syvä halveksuntani Salmelaisen käytökselle. PISTE!

    mee kotiis valittaan mailman surkeutta luuseri

    Äänestä

salmelainen ei ollu syypää vaan se tuomari joka ei ollu ajan tasalla. oot oikees myös siinä et hifk tulee juhliin mestaruutta kauden jälkoen

Äänestä
  • on vain yksi stadinpukki tuo hifkin legendaarinen höyrypää ja te muut ootte vain halpoi kopioita..... nii elämä on

    Äänestä

teko. mua on aina vituttanu tuomaripeli hifkin matseissa

Äänestä
  • josta lähtee tapahtumasarja, jossa OMALTA dösäkuskilta kuuppa auki! Ihan sama miten tahallinen tai tahaton teko. Onks toi pelle jostain landelt vai mistä se tuli ifkiin?

    Äänestä

  • jäähy kirjoitti:

    josta lähtee tapahtumasarja, jossa OMALTA dösäkuskilta kuuppa auki! Ihan sama miten tahallinen tai tahaton teko. Onks toi pelle jostain landelt vai mistä se tuli ifkiin?

    toihan oli vahinko. jos olis todella halunnu olis lähteny henki

    Äänestä

  • urpo kirjoitti:

    toihan oli vahinko. jos olis todella halunnu olis lähteny henki

    hesalaiset ei ymmärrä mitäämn

    Äänestä

  • urpo kirjoitti:

    toihan oli vahinko. jos olis todella halunnu olis lähteny henki

    vahingoks sitä, kun heittää lätkämatsissa roskiksella. Urpo? Mistä päin Kuopioo sun vanhemmat on flyttannu stadiin?

    Äänestä

  • vaan tahallinen kirjoitti:

    hesalaiset ei ymmärrä mitäämn

    kaupungissa asuvia, niin sudeettisavolaiset tänne tulleet, jotka ei osaa edes tavata IFK:n nimeä on se ongelma.

    Äänestä

  • kutsua kirjoitti:

    vahingoks sitä, kun heittää lätkämatsissa roskiksella. Urpo? Mistä päin Kuopioo sun vanhemmat on flyttannu stadiin?

    stadilainen kun sä. mee valittaan äitis hameen alle mammanpoika

    Äänestä

  • enemmäne kirjoitti:

    stadilainen kun sä. mee valittaan äitis hameen alle mammanpoika

    sä oot niin lande niin lande, että taidat olla Jokeri-fani. Sun mutsis dallas Kuopios kun meitsi tsiigas ifkin starbojen ekoi ektoi skroidareit

    Äänestä

  • ja mee? kirjoitti:

    sä oot niin lande niin lande, että taidat olla Jokeri-fani. Sun mutsis dallas Kuopios kun meitsi tsiigas ifkin starbojen ekoi ektoi skroidareit

    nähnytkään.mää en sua pelkää tuu rautatieasemalle kattoo kuka on kova jätkä jos uskallat lande

    Äänestä

  • sä et oo hesaa kirjoitti:

    nähnytkään.mää en sua pelkää tuu rautatieasemalle kattoo kuka on kova jätkä jos uskallat lande

    aviisi joka förataan meille joka päivä. Rautatieasema on mesta, josta landet lähtee böndelle. Sä budjaat varmaa skutsis?

    Äänestä

  • on se kirjoitti:

    aviisi joka förataan meille joka päivä. Rautatieasema on mesta, josta landet lähtee böndelle. Sä budjaat varmaa skutsis?

    sää oot tyhmä juntti landelta joka haluu vaan pätee. kyl hesalaiset hesalaiset tuntee

    Äänestä

  • skedaa kirjoitti:

    sää oot tyhmä juntti landelta joka haluu vaan pätee. kyl hesalaiset hesalaiset tuntee

    eikä skeda jos sä sitä yrität bamlata. Mähän skrivasin sulle jo mitä "hesalaiset" on. Landei ja niiden skidei.

    Äänestä

  • skeida kirjoitti:

    eikä skeda jos sä sitä yrität bamlata. Mähän skrivasin sulle jo mitä "hesalaiset" on. Landei ja niiden skidei.

    kybäks ja mutsis stikkas sut goisaa, kun tuut stadii niin tsöraa steissilt sporal tänne Skattalle (se on se botskimesta) niin bamlataan taas. Flindaa mä en skagaa sulle bjydaa kun sä oot viel nii skäfä.

    Äänestä

pahasta sillä jokereiden on valtakunta nyt ja aina !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • tää on hifk palsta eikä pelleille oo tääl tilaa

    Äänestä

  • mettään häpeemään kirjoitti:

    tää on hifk palsta eikä pelleille oo tääl tilaa

    ruotsalaisia täällä tuntuu riittävän. Eiks ifk:lle ja muille hurriseuroille vois perustaa oman sarjan? Sais olla aineissa ja hakata roskiksella vaikka oman bussikuskinsa, itkisivät kun poikaystävät jättäis ja alasuojat olis edessä ja takana. Söpöä. eiks?

    Äänestä

..että olet ÄÄLIÖIDEN ÄÄLIÖ!!!!!!! Tässä on kaikkien luettavissa kuinka säälittäviä sun kommenttisi on. NEITI-Salmelainen riehuu ensin kaukalossa ja hajottaa pleksejä..sitten riehuminen jatkuu kaukalon ulkopuolella ja roskakori saa kyytiä..ja mitä tekee sen jälkeen ÄÄLIÖIDEN ÄÄLIÖ=Stadinpukki...kirjoittaa tänne ja puolustelee vielä sen KUSIPÄÄ-Salmelaisen tekoja!!!!!HALOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!

OOn aina tiennyt että olet ÄÄLIÖ ja yksinkertainen mutta en sentään ikimaailmassa voinut kuvitellakkaan kuinka yksinkertainen ja ÄÄLIÖ oot!!!!!! *PRKL*
Ihan käsittämätöntä tekstiä jälleen kerran sinulta. Tekstistäsi saa suunnilleen sen käsityksen että syy oli bussikuskin kun kerran sattui olemaan KUSIPÄÄ-Salmelaisen tiellä.
Luin just äsken Iltalehteä ja siinä oli juttu että Salmelainen voi saada jopa vankeutta teostaan. Vankeustuomio tuntuu kylläkin aika kovalta mutta ehkä se pistäisi ainakin miettimään vastaisuudessa mitä pelaaja tekee jos ei kestä tuomarin tuomiota. Sun mielestä Salmelaisen raivokohtaus oli siis täysin oikeutettu. OOT SAIRAS!!!!!!

Myös tuo että haukut Leijonia osoittaa sen että et tiedä jääkiekosta paskan vertaa. Emme kaipaa tänne sinun kaltaisesi kusipään kommentteja! Jokainen joka vähääkään Leijonien pelejä näki voi todeta sen tosiasian ett kaikki..ihan kaikki pelasi hienot pelit..mutta mitä sinä ÄÄLIÖ teet..ylistät vain ja ainoastaan ne 3 pelaajaa..ja vielä ex-pelaajaa jotka ovat joskus pelanneet MEKKOJOUKKUEESSASI!!! HALOOOOOOOOOOOO!!!!!!! OOT SINÄ VARSINAINEN ÄÄLIÖ!!
Tosiasia on se että nuo kaikki mainitsemasi ex-hifkiläiset olivat todella hyviä mutta hyviä pelaajia siellä oli kaikki muutkin jos et sitä huomannut!? Sanoppa mulle että miksi sitten nämä kyseiset herrat eivät pystyneet ratkaisemaan Olympiakultaa Suomelle? Tai..turhaan sitä sinulta kysyy koska et takuulla vastaa tälläkään kertaa!
OOT SÄÄLITTÄVÄN NAURETTAVA..TODELLINEN ÄÄLIÖIDEN ÄÄLIÖ!!!

Ottakaapa te muutkin kantaa tähän. Eikö ole todella säälittäviä kirjoituksia tuolta ÄÄLIÖLTÄ?
Ehkä omanikaan eivät aina ole sieltä fiksuimmasta päästä mutta "niin metsä vastaa kun sinne huudetaan". Kuiteskin on käsittämätöntä että tämä ÄÄLIÖ vaan ylistää hifkiä joka on täynnä "nappiveikkoja" raivopäitä! No..POJU-Stadinpukkihan ymmärtääkin lätkästä yhtä paljon kun leipuri laivanrakentamisesta joten se siitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stadinpukki kirjoitti:

Pukki piti olympiataukoa matkustelun ja ”hiihtoloman” merkeissä. Kisat menivät alle kaikkien arvioiden, mukaan lukien omanikin. Suomalainen talviurheilu on valtaosaltaan aivan turhaa fyffen tuhlausta ja olisi järkevämpää stikata fyffet lajeihin, joista mitalit olisivat myös mahdollisia. Suomalainen jääkiekko on se voimavara, jonka pottia voisi kasvattaa enemmänkin. Skidit voisivat saada ilmaiset jää-ajat ja varusteistakin voisi anoa kelalta korvausta vuosittain. Näin jokainen, köyhempikin voisi alkaa harrastaa tätä jaloa lajia, joka meille Suomalaisille on antanut niin paljon. Hiihto, taitoluistelu ja muut mekkolajit voisi stikata säälittä kaatopaikalle aikansaeläneinä fabulajeina, joihin skidejäkään ei saada enää kuin pakosta. Vain näyttämällä muulle maailmalle suoraselkäisiä suomalaisia voimme olla ylpeitä itsestämme jatkossakin.

Suomen leijonat taistelivat upeasti hopealle, josta todellakin voimme olla ylpeitä. Oj näytti Peltosen
ja Lydmanin kanssa maalintekomallia ratkaisuhetkillä, muiden ”supertähtien” luhistuessa paineiden alle ja tehottomiksi. Rudi teki duunia hartiavoimin ja oli paras fyysisesti boxissa.
Ifk:n merkitys itsevarmuuteen tuli koko kansalle näiden ex-ifk:laisten kautta tutuksi ja tulevaisuudessa kun ykköskentän fabut lähtevät eläkkeelle tulee OJ näyttämään voittamisen kulttuurin koko suomelle ja leijonille. Nythän saku on saanut olla kymmenen vuotta
kukkona tunkiolla ja viimeistään nyt tiedämme mihin tämän turkulaisen psyykkaustaidot ovat riittäneet... Onneksi Erkka tulee jälleen byggaamaan mm-joukkueen rungon ifk:n pelaajien ympärille, niin voimme realistisesti odottaa sitä kultaakin. Vain valitsemalla voittajan psyykeen omaavia pelaajia joukkueeseen, voimme luoda kultaleijonabrändin, jonka hohdokkuus voi tulevaisuudessa yltää jopa legendaarisen ifk brändin rinnalle kansainvälisillä pelistageilla.

Ifk sitten aloitti pelit jälleen voitolla ja jokerit hävisi lopullisesti pelin stadin valtikasta, mikäli se nyt edes jollekin oli epäselvää kuka sen jo ennekin omisti. On hienoa hiffata, että peli on koko kauden ollut nousujohteista ja jopa murhaavan tehokasta. Eilinen tappio taas kertoi ainoastaan mekko Rönnin kyvyttömyydestä hoitaa duunejaan suoraselkäisesti ja kyseenalaisen rangaistuksen ansiostahan Tonyllakin kupoli kuumeni aivan oikeutetusti. Tämän jälkeen, kun annettiin kerholle tasoitusta sm-liigan parhaalla puolustajalla ja hyökkääjällä, oli lopputulos odotettu. Yleensähän joukkueiden parhaita pistemiehiä ei oteta silmätikuksi, mutta Rönnillä ilmeisesti on ollut aiemminkin jotain kaunaa Tonya kohtaan ja asemaansa käyttäen viljelee jäähyjä miten sattuu. Roskis episodi oli valitettava, mutta kuten jokainen hiffasi, ei Tony viskannut koria ketään kohti vaan heitti sen laidan yli odottaen väylän olevan tyhjä. Vahinko mikä vahinko ja siitä ei pitäisi rangaista tuon kaltaista pelaajaa liikaa, joka normaalisti käyttäytyy herrasmiehen tavoin niin boxissa kuin siviilissäkin. Jokaisella joskus menee yli ja onneksi paalua tällä karjulla riittää, että dösäkuskin leegot ja henkiset traumat saadaan kuitatuksi moninkerroin..

Tänä vuonna tullaan juhlimaan kahta mestaruutta stadissa ja molemmat tulevat olemaan punaisten petojen nykyisten ja entisten pelaajien ansiota. Vain kulta kelpaa pukille niin sm kuin mm:stäkin ja kerrankin on siihen jopa ylirealistiset mahdollisuudet. Vain luomalla harmonian suomalaiseen kiekkokulttuuriin voimme luoda voiton ilmapiirin pelaajiin kautta koko kansakunnan. Tämän pukin red storm to win – käsite tulee kasvattamaan suomalaisista voittajia tulevaisuudessa ja mitalisateesta tulee ennennäkemättömän upea ja se tulee kestämään vuosikymmeniä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu