Niin. Ongelmana on se, että en voi sietää rintaliivejä. Aina kun pääsen kotiin niin heitän liivit pois ja kuljeskelen pelkän paidan kanssa.Tuntuu mukavammalta, mutta olen kuullut rintaliivejä tulisi varsinkin raskauden aikana suosia. Mulla arpia ei ole minnekkään muualle vielä tullut muutakun rintoihin. Onko jotain haittaa, olen myös huomannut että maitoa tihkuu vain kun olen ilman liivejä... ???
Rinnoista tms.
kesämamma'06
5800
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
vähän samaa vikaa, ahdistaa joskus tosi paljon käyttää niitä ja varsinkin kun nää pienet a-kupit on vähän kasvanut ja rintsikat on vähän pienet, mut b-kuppi taas liian iso..Välillä tekis mieli lähtee uloskin ilman rintsikoita, mutta sitä ei kuitenkaan viittis tehä :) Mulla ei ole tullut ku toiseen rintaan yks ihan minimini arpi, toivottavasti ei tulis enempää, mut varmaan turha toivo :)
Maitoa ei ole tullut vielä ollenkaan multa ja nyt on rv 22.
Mulla sama juttu. Liivit ahistaa. Mulla rv vasta 13 mutta kuppi koko kasvanu jo yhdellä. Ennen dd.
Ompas kiva huomata etten ole ainoa lajiani...vihaan suorastaan rintsikoita,mutten ihmisten ilmoilla liiku iloman jollei ole kunnolla paitoja päällä.
Minä olen myös a kuppinen ja ostin imetysliivit mitkä on b kuppia ja koska ahdistaa jos rintsikat puristaa rinnan alta niin ostin ympärys mitaltaan reilut ja kuppikoko on sitten taas suuri,saas nähdä kasvaako tuo kuppikoko miten kun maitoa rupeaa tulemaan.
Olen myös miettinyt että mitenkähän nuo rinnat rupsahtaa kun ei aina tykkää pitää rintsikoita,mutta silti olen niin mukavuudenhaluinen että rintsikat saa jäädä välillä kaappiin ja saa rupsahtaa niin paljon kun haluaa.
Ja kun nyt raskauden aikana tosiaan tuo kuppikoko muuttuu niin ei ole varaa ostaa sopivia rintsikoita kokoajan että tukisi sopivasti.
Raskausarpia en ole vielä huomannut, maitoa kyllä tihkuu pikkaisen välillä,en ole kiinnittänyt huomiota milloin,tosin tuskin sitä huomaa jos rintsikat sen imee heti eikä niin paljon tule että paidassa näkyisi.
Koitetaan kestää,kohta sitä sitten ollaan nännit verillä eikä pysty olemaan kuin ilman paitaa tietysti????
kaarituettomat ja muutenkin ilman saumoja olevat liivit ne on kyllä tosi mukavat, vaikka mullakin aina tota rintsikka ahdistusta ollut, mutta noi on ollu hyvät, olen jopa pystynyt nukkumaan niissä! Piti ostaa heti toiset. Hintakin on tosi edullinen! Niitä myydään liikkeissäkin mut myös monissa nettikaupoissa esim. http://www.latteria.biz/vaatteet/carriwell.html
Maternity/Sport Bra - odotus/urheiluliivit
Toppimallinen, tukeva ja muotojen mukaan muuttuva liivimalli, joka näyttää UPEALTA päällä!
Materiaali: hengittävä mikrokuitu pehmeää alusvaatelaatua (91% polyamidi 9& elastaani)
Värit: Valkoinen ja musta
Hinta: 14,45 EUR (sis. toimituskulut ennakkolaskulla)
että en ole ainut lajiani. Pitäisi saada liivit mitkä ei ahdistaisi, mutta kun ei jaksa etsiskellä ja kokeilla... toivottavasti tissit nyt ei ihan meillä kaikilla rupsahtaisi :) tietysti raskaus jättää jälkensä...
Kevättä!