O' sian leuka

http://iltasanomat.fi/uutiset/sahkeet/Verokomissaari haluaa EU-veron/1136662
kyllä ei ainakaan mun pussista riitä enään yhtään killinkiä näille herroille!
3765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nykyisin EU-jäsenmaksut menevät valtion budjetista eli hyväpalkkaiset ja omaisuustuloja saavat maksavat.

Uuden ehdotuksen mukaan EU-vero laitetaan ALViin eli kaikki maksavat.

Tietenkin hommasta voi tulla automaatti, missä aloitetaan 0.5 prosentin verolla ja se kasvaa ja kasvaa...

Äänestä
  • Miksi verokomissaariksi on valittu unkarilainen?
    Unkarissa on varsin maltillinen verotus, se on suorastaan veroparatiisi.

    Täältä Suomesta olisi löytynyt hommaan laumoittain himoverottajasossuja, miksi ne eivät kelvanneet?

    Mihin asiasta voi valittaa?

    Äänestä

vapaaehtoiseksi on muuttunut? Koska verottaja on kysynyt hallintoalamaiselta haluaako tämä maksaa veroja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minkä teki kirjoitti:

http://iltasanomat.fi/uutiset/sahkeet/Verokomissaari haluaa EU-veron/1136662
kyllä ei ainakaan mun pussista riitä enään yhtään killinkiä näille herroille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu