taas xp:n aktivoinnista...

mistä näen onko minun win xp pro eng aktivoitu? asennuksen jälkeen ei ole ainakaan tullut mitään ikkunaa missä sen voisi aktivoida.
5655
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ei siinä kuulukkaan tulla sillä minulla on ihan sama win kun sinälla

Äänestä

Jos et noin kuukaudessa aktivoi, niin et saa enää sen jälkeen päivityksiä ladattua.

Äänestä

Sitä ei tarvi aktivoida mihinkään.

Äänestä
  • tää on xp professional ver 5.1 build 2600

    Äänestä

Start->Programs->Applications->System Tools->Activate Windows
Muistaakseni se menee noi eng versiossa.. en viitsi nyt vaihtaa MUI'ta enkuksi..
Sitten sen pitäisi ilmoittaa sulle ikkunassa että onko se aktivoitu vai ei

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jouni kirjoitti:

mistä näen onko minun win xp pro eng aktivoitu? asennuksen jälkeen ei ole ainakaan tullut mitään ikkunaa missä sen voisi aktivoida.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu