Uusia hesalaisia sananlaskuja

Roskiksella päin näköö,sano Salmelainen kun bussikuskin näki.
3218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä Tony Salmelainen sanoi toimittajille hallin ulkopuolella, kun oli lentänyt pihalle?

Vastaus: Roskis on heitetty.

HIFK:n peli ei kulje ja Matikainen heittää roskiksella syyllistä, eli bussikuskia. Mitä sanoo bussikuski?

Vastaus: Sinäkin Penttini

Äänestä

Se joka on teistä stadilaisin heittäköön ensimmäisen roskakorin.

Äänestä

Parempi roskis bussikuskin päässä kun kymmenen hallin käytävällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruuunaperri kirjoitti:

Roskiksella päin näköö,sano Salmelainen kun bussikuskin näki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu