aiheuttaako syöpää?

Voi olla todella typerä kysymys, mutta esitän sen nyt kumminkin. Voikohan liikahikoilua estävät tuotteet aiheuttaa syöpää? Jossain oli jotai tuohon viittaavaa ja ajattelin että pitääkö paikkansa. Ihan siis sellaiset apteekista ostetut aineet. Auttakaa kiitos.
1336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

muutama päivä sitten iltasanomista missä oli otsikkona "Deodorantista syöpää?" siinä joku tutkija oli tutkinut että aiheiuttaisi, mutta sitten oli joku suomalainen kirjoittanut yleisöpalstalle että ei ole huolta käyttää deodorantteja/antiperspirantteja..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön^^ kirjoitti:

Voi olla todella typerä kysymys, mutta esitän sen nyt kumminkin. Voikohan liikahikoilua estävät tuotteet aiheuttaa syöpää? Jossain oli jotai tuohon viittaavaa ja ajattelin että pitääkö paikkansa. Ihan siis sellaiset apteekista ostetut aineet. Auttakaa kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu