kertoisitteko mm. hinnan, onko maasturimallia, varustelut, kulutuksen, hintaluokan jne. haluaisin jutella daewoo ihmisten kanssa.
millainen auto
9
2045
Vastaukset
- tietoa etsiä
Hei, käytä googlea, tuo on jo aikamoista....
- edellinen
koska haluan kysyä suoraan daewoo-harrastajilta. kyseinen merkki on jäänyt minulle vähän vrjoon, älä takerru pikkuasioihin.
- se on
Daewoo on parasta GM:ää.
Siihen ei tosin paljoa vaaditakaan.- semmosta
Auto siinä kuin muutkin. Onneksi suomalaiset on epäluuloisia kaikkia uusia merkkejä kohtaan >seurauksena halpa hinta. Toyotat ja Mersut kootaan nykyisin Turkissa ja Espanjassa. Miksi Etelä-Koreassa tehtäisiin sitten huonompia autoja??
- hintaluokkaa
semmosta kirjoitti:
Auto siinä kuin muutkin. Onneksi suomalaiset on epäluuloisia kaikkia uusia merkkejä kohtaan >seurauksena halpa hinta. Toyotat ja Mersut kootaan nykyisin Turkissa ja Espanjassa. Miksi Etelä-Koreassa tehtäisiin sitten huonompia autoja??
dw on. taitaa olla melko kallis..?
- matiz
hintaluokkaa kirjoitti:
dw on. taitaa olla melko kallis..?
Taitaa Matiz olla yksi halvimpia autoja jonka suomesta saa uutena.
Mutta ihan hyvin näytti Matiz menestyneen TM:n talviajotestissä, kymmenestä kokeillusta viidenneksi paras. - Jocke
hintaluokkaa kirjoitti:
dw on. taitaa olla melko kallis..?
Daewoo-merkkisiä autoja voi Suomessa ostaa vain käytettynä. 2004-mallinen Nubira maksaa 3000-4000 euroa vähemmän kuin vastaava saman hintainen Corolla.
Uusia Daewoo-autoja ei ole saanut vuoden 2005 alun jälkeen. Tuolloin merkki vaihtui Chevroletiksi, autot tosin ovat ihan samoja kuin ennenkin. - Chevy = Daewoo
Chevrolet teki hyvän ratkaisun, kun luopui tappiollisesta Corvette mallista.
Onneksi se tulee omana merkkinä :)
- on juuri julkistettu
Chevrolet Captiva (Daewoon tehtaalla tehty) on juuri julkaistu Geneven autonäyttelyssä. Se vaikuttaa todella olevan jotain aivan uutta euroopan markkinoilla. Kova kilpailija jopa Volvolle että Audille ! Katsokaa itse noita linkkejä !
http://www.chevrolet.co.uk/info/news_events/group_1_page_15.htm
http://auto.zoznam.sk/?article=5955
http://www.motorsport.it/html/fotohi.php?id=1595&foto=5&idnews=2325
Myöhemmin autoa tullaan myymään sekä Opelin että Holdenin logoilla, mutta kaikki tulee samasta tehtaasta Koreassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.858050Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906074Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875557Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675486Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134730Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232488Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys332196Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51339Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71334Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa441180