Chrysler Maahantuonti ?

Eikös se loppunut ?
21125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tässä taitaa olla kyse väärinkäsityksestä ;)

Chrysleriä, Jeeppiä ja nyttemmin myös Dodgea maahantuovalta Aro-Yhtymältä loppui Nissanin maahantuonti, kun Nissan otti ohjat omiin käsiinsä (ja todennäköisesti tulee pudottamaan pallon pahemman kerran, mutta se on toinen tarina). Arolle siis jäi vanhoista merkeistä jäljelle vain nuo kolme.

Tilanne on siis oikeastaan päinvastainen: Chryslerin maahantuonnilla on tuontia harjoittavalle yritykselle entistä suurempi merkitys, eikä se ole enää pelkkää Nissanin rinnalla tehtävää nappikauppaa.

Äänestä

Tuohan on kuule jo vanha juttu...etk oo aiemmin kuullut?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_6955584 kirjoitti:

Eikös se loppunut ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu