Pakkohoitosuomalaiset

Soini ja Vistbacka vielä suljetulle osastolle, niin kansalaiset ovat turvassa.
2170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuten Edgar Allan Poen tarinassa: Viisaat ovat lukkojen takana ja hullut siirtyneet hoitajiksi?

Äänestä

PS voisi vaihtaa tosiaan nimensä pakkohoitosuomalaisiksi. Jos kolmannes eduskuntaryhmästä on hullujenhuoneen sulkkarilla, niin uusi nimi on ihan aiheellinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minjo kirjoitti:

Soini ja Vistbacka vielä suljetulle osastolle, niin kansalaiset ovat turvassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu