BALI

Indonesia kiinnostaa

Haluaisin tietää balin alueista sen, että mikä hotelli alue on rauhallinen, eikä mikään bailu kompleksi. Haluan lomaltani rauhaa ja meren leppoisaa kuohuntaa. Tietenkin mukavaa on loman aikana käydä myös katsomassa menoa, ei pelkkä hotellialueella olo ole mistään kotoisin. Elikkä balilla olleet laittakaa tietoa tulemaan.

4

1434

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • päästä

      Olemme menossa pariksi viikoksi perhelomalle Balille. Valitsimme kohteeksi Sanurin ja Tubanin, välillä yövymme pari yötä Ubudissa.

      Näistä kohteista löytyy hyvää tietoa
      http://www.helinmatkat.fi/travel/3

      Bangkokista pääsee Thai Airwaysin suoralla lennolla Denpasariin.

    • dada

      Viela viikko sitten nautin Sanurin (ehka liiankin) polttavasta auringosta..
      Edellisen vastauksen vinkeja; Sanuria ja Ubudia voin itsekin suositella. Ubud sijaitsee kyllakin sisamaassa, joten meren kuohunnan kuuntelu ei aivan onnistu. Muuta nahtavaa kuitenkin loytyy, esim.apinametsa.

      Jos pahimmat turistirysat haluaa valttaa neuvon kiertamaan Kutan ja Denpasarin. Varsinkn Kuta taynna australialaisia surffareita, seka innokkaita myyjia. Kun vain vahankin lahtee Kutalta liikkumaan rantaviivaa pitkin loytaa hienoja rantoja, juuri noita kaivattua rauhan tyyssijoja..

      Rentouttavaa matkaa!

    • Balille taas

      Taidan kijoittaa jo myöhässä mutta halusin mainita vielä yhden kohteen joka on todella rauhoittava paratiisi .Se on Amerissa hotelli Santai merenrannalla pienehkö Suomalaisen parin omistama lomapaikka.Kaksikerros pungalovi majoitus hyvä ravintola uima-altaat ystävällinen henkilökunta.

    • tietoja kysyy

      Onko kukaan ollut hotellissa puri santrian, jos on niin onko hotellin sijainti hyvä. Ja onko hotelli lähellä rantaa, ja jos on niin onko ranta mimmoinen. Onko hotellin hinta laatu suhde hyvä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      171
      1096
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      65
      896
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      810
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      737
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      683
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      78
      632
    7. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      599
    8. 28
      585
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      575
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      569
    Aihe