BALI

Indonesia kiinnostaa

Haluaisin tietää balin alueista sen, että mikä hotelli alue on rauhallinen, eikä mikään bailu kompleksi. Haluan lomaltani rauhaa ja meren leppoisaa kuohuntaa. Tietenkin mukavaa on loman aikana käydä myös katsomassa menoa, ei pelkkä hotellialueella olo ole mistään kotoisin. Elikkä balilla olleet laittakaa tietoa tulemaan.

4

1345

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • päästä

      Olemme menossa pariksi viikoksi perhelomalle Balille. Valitsimme kohteeksi Sanurin ja Tubanin, välillä yövymme pari yötä Ubudissa.

      Näistä kohteista löytyy hyvää tietoa
      http://www.helinmatkat.fi/travel/3

      Bangkokista pääsee Thai Airwaysin suoralla lennolla Denpasariin.

    • dada

      Viela viikko sitten nautin Sanurin (ehka liiankin) polttavasta auringosta..
      Edellisen vastauksen vinkeja; Sanuria ja Ubudia voin itsekin suositella. Ubud sijaitsee kyllakin sisamaassa, joten meren kuohunnan kuuntelu ei aivan onnistu. Muuta nahtavaa kuitenkin loytyy, esim.apinametsa.

      Jos pahimmat turistirysat haluaa valttaa neuvon kiertamaan Kutan ja Denpasarin. Varsinkn Kuta taynna australialaisia surffareita, seka innokkaita myyjia. Kun vain vahankin lahtee Kutalta liikkumaan rantaviivaa pitkin loytaa hienoja rantoja, juuri noita kaivattua rauhan tyyssijoja..

      Rentouttavaa matkaa!

    • Balille taas

      Taidan kijoittaa jo myöhässä mutta halusin mainita vielä yhden kohteen joka on todella rauhoittava paratiisi .Se on Amerissa hotelli Santai merenrannalla pienehkö Suomalaisen parin omistama lomapaikka.Kaksikerros pungalovi majoitus hyvä ravintola uima-altaat ystävällinen henkilökunta.

    • tietoja kysyy

      Onko kukaan ollut hotellissa puri santrian, jos on niin onko hotellin sijainti hyvä. Ja onko hotelli lähellä rantaa, ja jos on niin onko ranta mimmoinen. Onko hotellin hinta laatu suhde hyvä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      87
      3196
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      88
      3033
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1862
    4. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      19
      1822
    5. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      28
      1722
    6. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      21
      1691
    7. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1687
    8. Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!

      Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi
      Tv-sarjat
      33
      1345
    9. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      48
      1327
    10. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      9
      1309
    Aihe