Vaasassa on alkanut jo veri vapisemaan. Håkan Heltsvingbladetsson(Sportin alushousupyykkäri) on jo ihan turtana ja suunnittelee muuttoa Tukholmaan.
Juhani Tamminen tajusi SaPKon nousun jo aikoja sitten ja pakeni Vaasasta hyvissäajoin ennenkuin jää pässipaitojen jalkoihin. Jussi kun ei ole masokisti ja näin pakenemalla vältti kaamean selkäsaunan.
SaPKo jyrää kohti Mestistä
7
599
Vastaukset
- temppeliherra
viikonloppuna Savonlinnassa vieraillessani nyrjäyttänyt jo jokaista lihastani(joita on muuten paljon ja kaikki huomiota herättävän kokoisia) antaessani tanssiopetusta kainalooni tunkeville missikandidaateille niin nyt viimeistään nyrjähtäisin ja hengiltä!!! Olen kuullut, että jossain kunnassa joka on viisiin kolmasosa Kerimäestä eli vissiin Moijin kokoinen, sana sapko herättää niin paljon pelkoa, että on nähty pikkutyttöjen vaipuvan psykoosiin ja aikuisten miesten hautautuvan elävältä kuullessaan, että sapkon bussi ajaa kolmenkilometrin päästä kylästä, matkallaan nöyryyttämään jonkun vaneritehtaan kakkosporukkaa! Hyvä sapko!
Kyllä vain, et väärin ole kuullut.
SaPKo vieraili syksyllä Lempäälässä ja Lempäälän kunnassa alkoi joukkopako. Päivää ennen pässipaitojen vierailua kunnasta oli "karannut" 256 asukasta muille maille tietämättömille.
Onnellisen autuaita olivat Lempäälän deekut, jotka nukkuivat joukkopaon yli ja heräsivät uuteen aamuun tyhjä kylä seuranaan vain viisi muuta dorkadeekua.
- alle
jääneeltä sapko tuntuukin.
Enkö sanonut jo puoli vuotta sitten että sieltä ojanpohjalta on sinunkin turha huudella, luuviulu?
Jos ei äly riitä ymmärtämään lätkää, jatka harrastustasi neppisautojen parissa.- hermot
SavoRULES kirjoitti:
Enkö sanonut jo puoli vuotta sitten että sieltä ojanpohjalta on sinunkin turha huudella, luuviulu?
Jos ei äly riitä ymmärtämään lätkää, jatka harrastustasi neppisautojen parissa.pinnalla,kuin jyrän alle jääneellä.HA,Ha.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943839Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512712Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741290Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101149- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt211800Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua54668