Tänä aamuna julkaistu puolueiden kannatusmittaus kertoo iloisia uutisia:
KEPUn kannatus jatkaa edelleen syöksylaskua.
Myös SDP:n kannatus on laskenut, mutta se on edelleen selvästi suurin puolue.
Kokoomuksen kannatus on vahvassa nousussa. Kohta Kokoomus menee KEPU:n ohi.
Mannertenvälisellä nahjuksella Matti Vanhasella meni tänään aamukahvi väärään kurkkuun hänen kuunnellessaan uutisia. Tulee agraarien edusmies Vanhaselle kohta noutaja.
KEPUn kannatus jatkaa syöksylaskua
11
400
Vastaukset
- hyvän
sään aikana Koklipi. Sinä joka ihailet Matti Vanhasta sydämmesi pohjasta, teet täällä hänelle vaalityötä koko ajan. Kyllä tällä menolla Keskusta on jälleen Suomen suurin puolue. Niin pitää ollakkin. Matti Vanhanen jatkakoon seuraavankin hallituksen pääministerinä. Hyvä niin!
- Trallallaa
... mutta eri syystä kuin sinä. Keskustan kannatus on nimittäin noussut tammikuun tutkimuksesta 0,7 prosenttiyksikköä. Tammikuun kyselyssä keskustan kannatus nimittäin oli 22,1 ja helmikuussa 22,8 prosenttia.
Aamukahvin väärään kurkkuun meno iloisen gallup-uutisen takia ei haittaa.- ----
Viimeksi selitti, jotta kahdeksan varuskuntaa olisi lakkautettu, vaikka niin kävi vain kahdelle, ja ihan eri syystä. Sitten tietysti joka välissä on tuollaisia puoli-bluffeja, joita koitetaan saada läpi.
Pravda mikä Pravda.
- Koilismaasta
Kellä ne meni väärään kurkkuun?
- jopa jotakin.
Valehtelee punikki aina.
- He,he, he..
....homotiainen ja punatulkku alias Känä.
Kun hiirenaivoiselle reppanalle on luoja lusikalla antanut ymmärrystä, niin ei siltä voi kauhalla ottaa. - siinä selitys
Vanhasen ajatukset täyttää vain Tanja K. Silloin ei puolueen kannatuksella ole mitään väliä.
- Santeri_Alkio
Keskustan kannatus on laskenut vuodessa n. kaksi (2) prosenttiyksikköä. Se on todella kova lasku.
Puolueen sisälläkin ollaan kovin tyytymättömiä Vanhasen politiikkaan.- ei pääse
millään ilveellä edes 21%:tiin, vaikka Niinistökin yritti olla apuna, mitään ei auttanut. Pikkuhiljaa kannatus vakiintuu siihen Kokoomuksen normaaliin kannatukseen 19-20%:tiin!
ei pääse kirjoitti:
millään ilveellä edes 21%:tiin, vaikka Niinistökin yritti olla apuna, mitään ei auttanut. Pikkuhiljaa kannatus vakiintuu siihen Kokoomuksen normaaliin kannatukseen 19-20%:tiin!
Seuraavassa kannatusmittauksessa Kokoomus on jo toiseksi suurin puolue.
Seuraa hallitus muodostetaan jälleen tutulta ja kansakunnan kannalta parhaalta sinipuna pohjalta.- suurin
Känä kirjoitti:
Seuraavassa kannatusmittauksessa Kokoomus on jo toiseksi suurin puolue.
Seuraa hallitus muodostetaan jälleen tutulta ja kansakunnan kannalta parhaalta sinipuna pohjalta.toive ei tule koskaan toteutumaan, se on ainut mikä on varmaa. Sinipuna on menneen talven lumia. Lipponen ei ole enää apuna Kokoomukselle. Avuntarjoajatkaan ei enää auta. Onneksi Niinistö hävisi vaalit!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1537502Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305179Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432670- 2612268
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672068Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5662037Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.551084Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911067Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.651034