Retkeilyä

Onko tietoa, mistä etelä-suomen alueella löytyisi ''kerhoa'' tms. ryhmää, jossa harrastettaisiin retkeilyä, samoilua tai vastaavanlaista partiolaistyyppistä toimintaa koko perheen voimalla. Meillä on kaksi alle 10 v. poikaa. Kummatkin innokkaita metsässä liikkujia ja marjastajia.
2275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomen Latu, niillähän on retkeilyäkin en tiedä onko ihan kerhoa, mutta kannattanee kysellä.

Äänestä

Helsingin seudun Lapinkävijät tekevät retkiä etelä-Suomessa ja Lappiin. He ovat mukavaa erähenkistä porukkaa. Olen tavannut heitä Lapin vaelluksilla. He tapaavat siivota Lapin autiotupia talkoovoimin. He ovat kokeneita vaeltajia ja arvostavat kaunista luontoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuija kirjoitti:

Onko tietoa, mistä etelä-suomen alueella löytyisi ''kerhoa'' tms. ryhmää, jossa harrastettaisiin retkeilyä, samoilua tai vastaavanlaista partiolaistyyppistä toimintaa koko perheen voimalla. Meillä on kaksi alle 10 v. poikaa. Kummatkin innokkaita metsässä liikkujia ja marjastajia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu