Olemme panostaneet parvekkeeseen riippumattoineen, kukkineen kaikkineen. Parveke voisi olla meille kesällä keidas,jossa olisi kiva juoda vaikka aamukahvit, mutta ei. Alapuolellamme asuu ketjupolttajapariskunta, joka muista viis veisaa. Järkipuhetta eivät ymmärrä ja myrkyttävät omatkin lapsensa tupakansavulla. Onko mitään keinoja tuollaisia tyranneja vastaan, ellei lakiesitys parveketupakoinnin kieltämiseksi mene läpi ? Onko kenelläkään hyviä ehdotuksia ?
Parveke keidas
tai sitten ei
112530
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Lannoita kukkaset kanankakalla ja ei se ole niin nuuka, jos alaskin valuu. Osta hajupommeja ja käy polkaisemassa aina pommi partsilla rikki, kun alakerrasta alkaa savu nousta (On myös heitettäviä hajupommeja, pelkkää pahaa hajua siis tulee...) Moni ei myöskään pidä hapansilakan hajusta.
Käytä mielikuvitusta!
Ja muistuta aina ko. perheelle kovaäänisesti parvekkeeltasi, että on se kumma mitä kaikkia hajuja sitä voikin kerrostalossa levittää toisten riesaksi, niinkuin nyt tupakankin hajua, vaikka se on sentään jopa myrkyllistä.
Kivoja vinkkejä sulla :) Mutta kun ne voisivat kyllä häiritä itseäkin.. jopa enemmän ku tupakan haju.. ja se haju ei ole myrkyllistä, itse savu kylläkin,jos lähellä olet.
Itse muutin kerrostalosta pois, ei tarvitse haistella toisten käryjä. Kerrostalossa asuvan on otettava huomioon (että se on kerrostalo) että siellä voi asua jos jonkinlaista ihmistä joiden kanssa tultava toimeen, tykkäsi tai ei. Talon järjestyssäännöissä yleensä erikseen kerrotaan mitä parvekkeella ei saa tehdä.
Olisko omakotitalossa mukavampaa? Hah hah siinähän haistelette ulokkeellanne!
SIIS HOMEHTUNUT TALOSI EI OLE MENNYT KAUPAKSI. HAHAH.
Eipä ole myynnissä eikä ole hometta. Talo on uusi. Ostajia olis jonossa, on omaa hiekkarantaakin 100m ja iso autotalli ja grillikatos jossa emännän kanssa kesäisin istuksimme ja siemailemme viiniä.Tietty samaa voi harrastaa kolhoosissakin mutta viinin tilalla on yleensä keskiolutta.
olen kieltänyt jo aikaisemmin osallistumasta keskusteluun koska olet alaikäinen.
myös joutuu kärsimään naapurin savuista jos asuu lähekkäin eli pitää vaan tottua tai muuttaa korpeen.
Voi pientä kun pikkunen haaveilee omasta hiekkarannasta ja omasta emännästä, toivotaan että sulla haaveet toteutuu.
Puheet on kuin rahattomalla auton ostajalla.Perseaukinen sekoilija mallia amis!
Jonkunhan on pakko pakko asua maalla yleensä syrjäytynyt yksilö millä ei muuta tekoa kuin lumen luonti talvella.Ja naapurin lehmän paskojen potkinta kesällä.Siinä ne on köyhän torpparin huvit.
Jokapuolella pyörii erilaisia hajuja, mutta tupakka on aina se pahin, jos et sitä kestä muuta Valkeakoskelle.