montako seksikumppania

nainen22

montako seksikumppania teillä on ollut, itselläni on ollut 27kpl olen 22vuotta... poikaystäväni mielestä aivan liian monta.

26

3906

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eräs tyttö

      ...ei toi luku huoralle paljoa ole.

    • dopingapina

      et ainakaan mikään lukkovittu oo

    • 22v ja 18 kpl.

    • mari-nella

      Taidat kyllä olla aikamoinen horatsu!Itse olen 21 v.ja voin ylpeänä sanoa että mulla on ollut vain kaksi seksikumppania!Olen ollut nyt kihlattuni kanssa kolme vuotta yhdessä ja hänestä on ainakin kuulemma paljon kivempaa olla mun kanssa kuin jonkun jo valmiiksi repsahtaneen ja kovasti käytetyn.

      • MIES!

        kunnollinenkin nainen täällä. Voihan iso osa vastauksista olla provoja, mutta kuitenkin.

        Unelmanaisellani on hyvin vähän seksipartnereita, mutta niiden vähien kanssa pitää rakastella sitten oikein kunnolla.

        Sadalle antanut vaikuttaa mielisairaalta ja yhdenillanjuttuja harrastaneet ovat niitä h:lla alkavia.


      • Olen kaikkea muuta kuin repsahtanut ;)

        Oman teoriasi mukaan sinä olet se, joka on käytetty, sillä taidat saada useammin parisuhteessa seksiä kuin minä sinkkuna.

        18 miestä mulla tarkoittaa 2,25 vuodessa. Soisitteko sinkuille sen verran seksiä?

        Toki muutama seurustelusuhdekin on elämääni mahtunut, mutta viimeiset 2,5 vuotta olen omasta valinnastani ollut sinkkuna.

        Olen tehnyt elämässäni valinnan ja seksi on minulle se asia, joka pitää mut tasapainoisena. Ehkäpä jonain päivänä haluan jälleen turvalliseen parisuhteeseen, mutta nyt ei tunnu siltä.

        Me olemme kaikki erilaisia ja minua suorastaan hävettäisi, jos mulla ois vaan 3 seksikumppania ollut. En myöskään harkitsisi suhdetta miehen kanssa, jolla on ollut muutama pano.

        Tällä hetkellä mulla on ollut marraskuusta seksisuhde saman miehen kanssa. Yhden yön jutuista en pidä.

        Mulla on taidot, kokeilunhalu, tiukkuus ja ikuinen kiima ;) Minä olen se, jonka luona miehenne käyvät kun kotoa ei saa.


      • tiger20

        Kylläpä taas kaksinaismoralismi kukoistaa... täällä sitä vaan luetaan innolla ihmisten seksuaalisista kiinnostuksen aiheista ja samalla haukutaan horatsuksi jos joku on nauttinut seksistä useamman ihmisen kanssa... Ite olen 20 v. nainen ja seksikumppaneita on kertynyt 14. Silti en todellakaan tunne olevani mikään jakorasia, tauteja ei ole ja maine on aina ollut yhtä hyvä ja mikä parasta, seksi on ollut kivaa! Mitä helvetin vikaa siinä on?! Jos todella haluaa seksiä sen tietyn ihmisen kanssa sillä hetkellä eikä jakele ihan vain jakelemisen ja miellyttämisen halun takia kaiken maailman tyypeille, niin en tajua mitä nalkuttamista siinä on muilla... Sitä paitsi, ei ne paikat yhdynnällä löysty, vaan korkeintaan synnytyksessä, jos oot yhtään opiskellut ihmisen anatomiaa. Mutta onnea sun ja kihlattusi suhteelle! Ihan vilpittömästi:)


    • tapana. . . .

      ...yksi nainen, kaksi viikkoa, kuusi panoa. sitten vaihto. toimii hyvin, ja vaihtelua riittää. vakituinen ei kiinnosta, naiset ovat vain liian innokkaita, kun vähän imartelee ja kauniisti puhelee. en ole laskenut lukumäärää, mutta pillut ovat luotuja käytettäväksi tilaisuuden tullen.

    • kundi21v_

      Itselläni on ollut 3 seksikumppania. Ja niiden kaikkien kanssa olen seurustellut vähintään kuukausia. Tämä kolmas muuten on nykyinen tyttöystäväni, kohta vuosi yhteiseloa takana.

      Yhden illan jutut ei anna kicksejä minulle.

    • alku sulla

      Mielestäni on erittäin hyvä asia, että nuorena kokeilee eri kumppanien kanssa - ettei sitten vanhempana ja sitoutuneena ala enää hakemaan uusia kokemuksia. Nämä reppanat, joilla on vain pari kolme seksikokemusta ja sitten naimisiin, eivät pääosin milloinkaan pääse nauttimaan huippu nautinnollisesta seksistä - ellei sitten omaa lottovoittajan onnea heti alussa partnerin valinnassa(matemaattisesti kuitenkin erittäin pieni mahdollisuus).
      Seksikumppanien määrällä ei sinänsä ole merkitystä, vaan laadulla - ja jos ei heti onnista niin sitten kannattaa kokeilla eteenpäin.

      ps. olen mies 51v ja minulla on n 60 seksikokemusta eri ihmisten kanssa - enkä koe olevani irstailija tai sopeutumaton - niin ja uusin vaimoni tietää taustani, eikä se häiritse häntä tippaakaan, varsinkin kun olen saanut mahtavaa oppia vuosien saatossa eri naisten kanssa ja osaan antaa nyt hänelle upeaa ja monipuolista seksiä.

    • muna-make

      ole tiukkapipo tai ahdasmielinen,en ole oikea ihminen määrittelemään onko liikaa,kannattaisiko kuitenkin olla mainitsematta poikaystävälle sitä partnerien määrää.

    • missy

      niitä on 12kpl ja ikää on 19vuotta.Sanotaan että noidenkin jälkeen jo kiinnostaa nyt enemmän seurustelut kuin yhden yö hommat joten saa nähä paljon tuo lukumäärä kasvaa muutamassa vuodessa.Kyllähän tuo aika paljolta näyttää,mutta en ole itseänikään miksikään horoksi tuntenut,helpostihan niitä sinkkuna voi kertyä.

    • kynsilakka

      ..mulla on teoriassa ollut liikaa miehiä petikumppaneina, noin 30. Olen 27 nainen. Mutta toisaalta - jos ajatellaan, että olen 17-vuotiaana menetänyt neitsyyteni, tekee se 3 miestä/vuosi.

      Lisäksi, yhden yön juttuja ollut vain 4 (ne pyyhkisin kyllä mielelläni pois), muiden kanssa tullut seukattua vähintään jokunen kuukausi.

    • _kundi32hki_

      ikää 32 vuotta, kumppaneita ehkä muutaman vajaa 100. eka kerta 17-vuotiaana, jonka jälkeen 10 vuotta pidempiä seurustelusuhteita. välillä on ollut vähän kiireisempiä jaksoja...

      • on ollut

        satoja seksikumppaneita. Tosin ikääkin on 70 v.
        Niitä on edelleenkin, tosin paljon itseäni nuorempia. Minkähän takia ihmisten pitäisi kieltää itseltään niin hyvät, parhaat nautinnot. Mitä sillä voittaa? Olen eronnut, mutta ehdin olla naimisissakin 35 v saman kanssa. Niin ja tarina on tosi, eikä mikään provo.


    • bismark

      mulla (31-v nainen) on ollut miespuolisia seksikumppaneita vain 4kpl kaksi näistäkin vain kertaluontoisesti (toinen niistä vei mun neitsyyden 14vuotiaana-olisi saanut jäädä väliin sekin...) ,yksi pari kertaa ja se neljäs on ollut ukkonani 15 vuotta. Nämä kaksi on olleet syrjähyppy kokeiluja eivätkä todellakaan sen arvoisia! Naispuolisia kumppaneita minulla on ollut (mieheni luvalla-vittu että kuulostaa typerältä, mutta näin on) myös 4 kpl ja sillä saralla haluaisin vielä paljon lisää kokemusta!

      • jay

        Ensin vain muutama, sitten yli 10 vuotta parisuhteessa, sitten sinkkuna pari vuotta ja aika vauhdikasta ollut... Eli suurin osa kertynyt viimeisen parin vuoden aikana. Ollut kyllä ihan kivaa mutta omaa kultaa etsin. En vaan voi/halua olla ilman seksiä sitä odottaessa, mulla kans menee hermo jos oon ilman. Kokeiltu on sitäkin mut max 4 kk kestän selibaattia. Olen kolmekymppinen nainen. Naisia ollu mulla kans pari, ja lisää tekis mieli.. Joten bismark? ;p


    • ¤¤¤¤¤¤

      Olen 50v. mies ja naimisissa olin 19v. Silti kertynyt kumppaneita varmaan reilu 100.Vaimoani en kertaakaan pettänyt. Erosta nyt 4 vuotta ja eronjälkeisiä suhteita ollut 28. Kuitenkin olen nyt seurustellut kohta vuoden uskollisesti uuden elämäni ihanimman naisen kanssa.Eikä aikaisemmista kokemuksistani haittaa ole ollut, oppia olen paljon saanut ja niitä käytän nyt antaakseni parhainta ja laadukkainta seksiä naiselleni. Hän minulle tosi tärkeä :)

    • Tyttö

      0 kpl. 19 v.

      • _kundi32hki_

        tosi söpö juttu kyllä tuokin. mehän täydennettäis toisiamme aika kivasti - huikkaa mulle, jos haluat turvallista ja kokenutta seuraa... ;)


    • -------

      m

    • Muuan mies

      Olen 49v mies, elämää nähnyt ja kokenut. Vaikea sanoo tarkemmin, vaikka pari vähän pidempääkin suhdetta on ollut. Parasta seksi on ollut viimeisen parisuhteen kanssa. Hän oli minua puolet nuorempi. Viimeisen kuukauden aikana olen ollut 12 eri naisen kanssa, sattuneesta syystä. Olen aika yksinäinen kaveri, eikä voi sanoo, että olisin onnellinen. Koskaan en ole ketään kohdellut huonosti, huomaavainen, kohtelias ja fiksu.

    • Heppu25

      Olen samaa mieltä poikaystäväsi kanssa. Onneksi en ole hänen tilallaan, kyllä täytyy olla kiitollinen, että löysin kunnollisen naisen enkä tollasta h...

      • samaa

        mieltä kanssasi. Jotain on vialla, jos jakaa ihan vain lukumäärää kasvattaakseen. Ihan onneton itseluottamus, jota lujittaa jakamalla itseään ihan kaikille vastaantulijoille.

        Miesten hyväksyntäähän siinä alitajuisesti hakee, mutta halveksinta taitaa olla oikeampi lopputulos. Joku psykologi voisi pohtia naisen isäsuhdetta, jossa oli jotain pahasti pielessä.

        Paljon jakanut ei koskaan saa kunnon parisuhdetta, koska kertoessaan menneisyytensä, saa osakseen halveksuntaa ja jos jättää kertomatta, niin mies lähtee heti kun saa tietää. Kyllä miehen täytyy pystyä kunnioittamaan naistaan.


    • justjustjust

      jokanainen omalla tyylillään eihän tuo luku nyt niin päätä huimaava ole. en tiedä koska olet aloittanut seksin... mutta tuskinpa siitä tulee enempää kuin noin 5 partneria vuodessa... en tiedä sitten oletko seurustellut tai jotain ... onhan se lukuna aika suuri...

    • Lolita1982

      poikaystäväsi kanssa TÄYSIN samaa mieltä... ei ole tervettä meininkiä tuollainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      60
      1965
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1910
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      957
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe