Uskomatonta että tuollainen saa vielä työskennellä eduskunnassa. Tuollaisessa asemassa olevan pitäisi osata tietyt käytöstavat. Mitä isot edellä sitä pienet perässä. Esimerkkinä pitäisi olla. Sitä vaan ryypätään sairauslomalla veronmaksajien laskuun ja sitten mennää yksityiseen sairaalaan taas veronmaksajien laskuun. Täysin itseaiheutettuja ongelmia. Onneksi on Halmeen viimeinen kausi eduskunnassa. Eikä mitään kansanedustajan eläkettä tuollaiselle!
Halme Ulos!
Ameletti
10527
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
että se Kaisaniemen metroasemalla ammuskellut mies olisi sopiva Persujen porukkaan. Vai onko jo?
Ainakin hän on seurannut Herra Halmeen, Matti Nykäsen ym viitoittamaa tietä.
Ai, mut Matti onkin paremmin veitsimiehii...
En ole tiennytkään, ettäy hteiskunta maksaa yksityisessä sairaalassa olon. Kerro se päätös tai laki jossa noin määritetään. Mikäkin haluan yksityiseen sairaalaan yhteiskunnan varoin.
kyllä Halme on paikkansa ansainnut!rehti suomalainen,toisin kun nää tiu tau ukkelit.Hyvä tietysti pedofiileille ja niiden tukijoille ,jos Halme ei jatka.
Vielä viikinki muistetaan ja sitä joskus kaiholla kaivataan!
Ymmärrän pelkosi suuresta Halmeen äänimäärästä, Sinua pelottaa.
Ota pari kaljaa kun voit noin huonosti, se muuten auttaa
ex demari
Tämä tiedetään perussuomalaisessa puolueessa. Edes Antabuskapseli ei estä perussuomalaisen puolueen todellista johtajaa toteuttamasta tätä periaatetta - koska se nyt vain tekee niin hyvää.
Ensin äänestetään ja sitten heitetään ulos. Onkos järkeä meidän käyttäytymisessä. Mehän olemme sen sinne sankoin joukoin halunneet. Emmekö tienneetkään kuka hän oikeasti oli?
Hei,
Kun katselee Suomen eduskunnasta tulevia tv-koosteita. Niin mitä siellä näkyy: omaa palkkaansa nostavia, kansan siivellä eläviä strutsin sulissa pöyhkeileviä paskan puhujia. Teot on samaa luokkaa: vai mitä oli esim. ns. ministerin päätös ettei häirikkösutta saa ampua vaikka se majailisi kotipihoilla popsimassa koiria.
Toivottavasti sudet muuttavat Tanja Karpelan ostaman talon takapihalle mellastamaan.
Toni Halme puhuu mitä ajattelee. Kauan eläköön Toni.
Älä huolehdi, ei se sieltä enää nouse. Halme on mennyttä miestä niin fyyisesti kuin henkisestikin.
Juonut itsensä ja aivonsa sellaiseen kuntoon, ettei enää noilla kymmenillä toivu kovin virkeään kuntoon. Sitäpaitsi lääkkeiden ja hormonien sekakäyttö raunioittaa loputkin sen terveydestä.
Ja noin sosiaalisesti Halme on kaikkien luuserien
ennustettavimmassa ryhmässä: yksineläjä (ei perhettä, ei parisuhdetta) ei ammattikoulutusta (kansakoulu yms.), satunnaisia työtehtäviä (showbineksessä), rikollinen (useita tuomioita) ja alkoholisti, lääkkeiden sekakäyttäjä sekä terveys raunioituneena. Se on siinä !
Saataisiin uusi Kekkonen,jota kansa kaipaa.Kuntokin alkaa olla kohta sama.
Kehottaisin huomioimaan sen pikkuseikan, että em. kansanedustaja on maassamme vallitsevan demokratian periaatteiden mukaisesti valittu kansamme edustajaksi, eli riittävä määrä ihmisiä on antanut vaaleissa äänensä hänelle. Tällöin hänellä on oikeus työskennellä eduskunnassa neljä vuotta. Ehkäpä tässä
voidaan huomata, että kansa valitsee itsensä näköiset edustajat, jolloin juuri Halme edustaa suomalaista miestä parhaimmillaan.