Tila-autoa ollaan kaavailtu, kun lapsiakin kaksi. Minkälaisia kokemuksia tästä tai muistakin vastaavista tila-autoista? Kilometrejä mielellään alle 100.000 ja ehdoton max hinta 7000 ecua. Saako tällä rahalla yleensäkään hyvää tila-autoa? Työmatkoja ja kauppareissuja lähinnä, eli n. 120km/vko.
SUZUKI WAGON R+1.3
kakkosautoksi?
21036
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
samaa on mietitty,opelissa(agila) etuna ketjukone.tilava sisältä,mutta onko siitä ajoautoksi?miten esim. moottoritieajo?
on myynnissä Turussa kai vielä autoliikkeessä Itaharjulla...olin tyytyväinen ja paljon mahtui sisälle tavaraa...ainoa että kovalla tuulella ja jäisellä kelillä kannattaa ajella rauhallisesti sivutuulessa, sillä sehän tietysti tuntuu korkeaan pienipyöräiseen..mutta kukapa huonolla säällä ajaisikaan hullun lailla. Kulutus erittäin edullinen. Nyt huomaan koska 1,8 koneen autoon vaihdoin, ja se tankkaa vain 98 oktaanista joten säästät rahaa Wagon R:llä taatusti. 8t max hinta kai tällä hetkellä tästä, 01 mallia. Ajanmittaan Opelissa tulee enemmän vikoja esiin, koska siitäkin on kokemusta.