osaisko joku kertoa mistä paikallistaa 460 volvon (-92) keskuslukkoa säätelevät releet ja ohjainyksikön. lukko on lakannut toimimasta joten vika varmaankin niissä. (sulake on ehjä) niin ja mitähän ne releet/ohjainyksikkö maksaa???
460 keskuslukko
3
742
Vastaukset
- Eikka
Täällä kuulee aina että kuljettajan oveen menevät johdot ovat sen haitarikumin sisällä poikki. Itselläni oli tämä vika, vasen kaiutin rätisi myös aika ajoin vahvasti, vika korjaantui liittämällä johdot liittimillä. Parasta olis tietennii uusia johdot kokonaan mutta itsellä ei ammattitaito eikä kiinnostus siihen asti riittäny.
- Eikka
Eli luultavasti samat suolet löytyy sieltäkin. Se keskuslukon katkaisija taisi olla kuljettajan ovessa noin puolivälin korkeudella, pakkasella jos ovimuovit/pahvit repii pois menee varmasti jotain pas2.
- reistaa
Eikka kirjoitti:
Eli luultavasti samat suolet löytyy sieltäkin. Se keskuslukon katkaisija taisi olla kuljettajan ovessa noin puolivälin korkeudella, pakkasella jos ovimuovit/pahvit repii pois menee varmasti jotain pas2.
palikat löytyivät ja yksi ennemmin korjattu jatkos oli irti/hapettunut poikki. nyt toimii taas hienosti. eipä olisi tullut mieleen alkaa repimään ovipahveja ilman vihjettä. luulisi löytyvän jostain helpommasta paikasta, vaati melkoisen purkamisen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1253970Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma553424- 2122755
Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest382692Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem282532Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu482044- 1171580
Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja361578Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1641536Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt741261