Ajatuksellinen Kysymys?

Eli -Oletko täällä palstalaisena ja yleensä muutenkin, niin rehellinen, että voit seistä rehellisesti niin ääneen sanottujen,kun kirjoitettujen sanojesi takana?

Vai unohdatko rehellisyytesi, kun eilisen päivän, jollei silloin tapahtunut mitään merkittävää.

Itse pyrin olemaan niin rehellinen, kun vaan voin olla, mutta tuskin kukaan ihan 100% onkaan.

Vai onko? jos ei niitä, pienen pieniä valkoisia lasketa.
8509
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

seison sanojeni takana aina;)) kun tänne kirjoitan ja vastaakin jopa;))

Äänestä

valheelliasuuskaan pitkälle kanna joten parempi olla aina heti rehellinen...

Huumorijutuissa luikuria joskus tulee...;))

Äänestä
  • piti olla että valheellisuus...:D

    Äänestä

joten rehellisesti ollaan liikkeellä.

Äänestä

Ei tää terapia muuten tehoo:))))))

Äänestä

Jotkut asiat on pakko kirjoittaa "vierestä" ja "totuutta muunnellen" tunnistettavuuden pelossa.

Epärehellisyydellä kuitenkin varmaan tarkoitat jotain muuta kuin tuota, joten otsake ja nimimerkki yhdessä on vastaukseni.

Äänestä

...yleensä kirjotan, eikä sen rehellisemmäksi helpolla pääse. Seison sanojeni takana, en valehtele.

Saattaa olla pieni elämä niillä jotka täällä valheita kirjottelee...get a life...

Äänestä

saatan keksiä jonkun selityksen,koska en halua loukata mutta en luota heti niin että antaisin numeroni. Yleensä puhun totta ja siitä saanut moitetta,täälä ei kuulemma saa niin tehdä... en tosin tajua miksi? Puhun totta ja luotan että se toinenkin puhuu.Tosin en usein käy täälä. Aurinkoista päivänjatkoa! =)Moikka!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Palstalaisille kirjoitti:

Eli -Oletko täällä palstalaisena ja yleensä muutenkin, niin rehellinen, että voit seistä rehellisesti niin ääneen sanottujen,kun kirjoitettujen sanojesi takana?

Vai unohdatko rehellisyytesi, kun eilisen päivän, jollei silloin tapahtunut mitään merkittävää.

Itse pyrin olemaan niin rehellinen, kun vaan voin olla, mutta tuskin kukaan ihan 100% onkaan.

Vai onko? jos ei niitä, pienen pieniä valkoisia lasketa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu