asunto keskustasta..

Onkos kuinka kalliita vuokra asunnot tampereen keskustassa? olin muuttamassa mutta olisi kiva tietää hintoja ensin :D
81472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Niin, riippuu toki asunnon koosta, kunnosta ja iästä, mutta olen kuullut, että parhaimmillaan vanhoja yksiöitä on lähtenyt siinä 450€/kk (jos on onnekas) ja kaksiot on maksaneet vähintään 550€/kk. Useammin päälle 600€. Ja nää on sitten semmosia hintoja, että ne on sitä hintaluokkaa halvimmillaan, jos ei kyse ole ihan koirankopista tai TOAS:in vuokrakämpästä. Ylärajaa ei tietääkseni ole niin kauan kuin joku vain haluaa maksaa hulluja vuokria keskustakämpistä.

Äänestä
  • Itse asun Amurissa ,mutta aivan keskustan tuntumassa ja meillä vuokra kaksiosta
    560 e kuukaudessa vesi ja sähkö.

    Äänestä

  • Milla kirjoitti:

    Itse asun Amurissa ,mutta aivan keskustan tuntumassa ja meillä vuokra kaksiosta
    560 e kuukaudessa vesi ja sähkö.

    härmälässä ja maksan vuokraa 470e/ asunnosta jossa ei ole parveketta/saunaa/pesutupaa-liikenteen saasteet syöksyy ikkunasta suoraan sänkyyn..vituttaa!!

    Äänestä

  • Milla kirjoitti:

    Itse asun Amurissa ,mutta aivan keskustan tuntumassa ja meillä vuokra kaksiosta
    560 e kuukaudessa vesi ja sähkö.

    h-puiston -anttilan välissä, kaksio alle 550e/kk. vesi samassa. Nostalginen taiteilija-asunto.

    Äänestä

  • keskustassa kirjoitti:

    h-puiston -anttilan välissä, kaksio alle 550e/kk. vesi samassa. Nostalginen taiteilija-asunto.

    joo, ja alle 550e saa saunoa omassa saunassa milloin huvittaa ja kyllähän vihta saa kyytiä ja pullot tyhjenee. Tervetuloa !

    Äänestä

Rautatieasema 100 m.Koskikeskus 100m.hämeenkatu 40 m. Putka 17 neliöä vuokra 420€

Äänestä

Itsellä Satamakadulla 30 m2 ja vuokra veden kanssa 402 e. Niin, ja yksityiseltä vuokrattuna.

Äänestä

saunallinen kaksio Anttilan läheltä sis. 3 ihmisen vesimaksun 610 euroa. Tuttuni vuokrasi kaksion Kuninkaankadun alapäästä, läheltä Sokosta kaksion 400 eurolla. Tosin vanhempi pariskunta vuokrasi. Kaipa se on tuurista kiinni mitä saa ja mihin hintaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


n.84 kirjoitti:

Onkos kuinka kalliita vuokra asunnot tampereen keskustassa? olin muuttamassa mutta olisi kiva tietää hintoja ensin :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu